Kulaklık Önerisi(Bütçe limiti 500 TL)

heavystorm01

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Şu anda Steel Series Siberia V2 kullanıyorum.
Amazon.com: SteelSeries Siberia V2 Full-Size Gaming Headset (Red): Electronics

Değişiklik için yeni bir kulaklık bakıyorum. Alacağım kulaklıktan beklentim ergonomik bir yapıda olması ve oyunlarda iyi ses vermesi. Counter Strike'ı çokça oynadığım için çevre sesleri ve ayak seslerini iyi vermesi benim için çok önemli.

Logitech G930 alacaktım fakat bir arkadaşım sendeki kulaklık daha iyi dedi. Attan inip eşeğe binmeyeceğim şekilde, bütçe limitimi aşmayacak bir kulaklık önerisi bekliyorum. Türkiye'de satılan ya da Amazon'da satılan herhangi bir ürün olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Hyperx Cloud 2 kullanıyorum. Sizin söylediğiniz kulaklığı ya da farklı marka bir kulaklığı kullanmadım. Hani ona göre kıyas yapamam. Diyeceğim şu CS:GO'da beni tatmin ediyor. Zaten duymuşsunuzdur bu kulaklığı. Turnuvalarda falan da kullanılıyor. Müzik performansını gayet başarılı buluyorum. Hem USB 7.1 desteği ile hem 3.5 mm jack ile kullanılabiliyor. Deri kulak padi dışında süetimsi yedek kulak padi de var. Eksi olarak da 7.1 surround ses kartını çok başarılı bulmadım. Ayrıca boğaza indirecek kadar genişliği yok. Kullandıktan sonra komple çıkarıp kenara koyuyorum. Bu kişiye göre değişebilir ama bana eksi gibi geldi. Aşağıdaki incelemeyi izleyin öyle karar verin derim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Audio Technica AD500X veya Sennheiser HD558. Amazon'dan alabilirsiniz. Duyduğunuz ses şu ana kadar kullandığınız hiç bir kulaklığın sesine benzemeyecek emin olabilirsiniz. Ayrıca iki kulaklığın da izolasyonu yok. Tamamiyle evde kullanım için.

@adnr17
Önerdiğiniz kulaklığı ve ilk versiyonu olan Cloud'u araştırmıştım. İncelemelerini de izlemiştim. Fakat araştırmalarım sonucu yazımda bahsettiğim gibi çoğu kişi Steel Series Siberia V2'nin HyperX Cloud'dan daha kaliteli olduğunu söylemiş. Yani vereceğim paraya değmeyecek sanırım.
@Silinen üye
Hocam iki ürününde Türkiye'ye gönderimi yok maalesef.

Benim kulaklıktan beklentim aşırı değil. Kafam ve kulağım büyük. Kafamı sıkmasın, oyunlarda kenar-köşe sesleri iyi versin yeterli. Özellikle CS:GO performansı benim için önemli.
Müzik yada film izlerken kulaklık kullandığımı hatırlamıyorum. Eğer başka önerileriniz varsa alabilirim.

Şimdi kontrol ettim, AD500X'in gönderimi var gibi gözüküyor. Yandaki filtre kısımlarından international shipping seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor.

Logitech G930 alacaktım fakat bir arkadaşım sendeki kulaklık daha iyi dedi.
Arkadaşınızın söylediği yanlış.
Kafanızın ve kulağınızın büyük olduğunu, konforlu olmasını istediğinizi, CS:GO performansının sizin için önemli olduğunu söylemişsiniz. Bu kriterlere uyan en iyi kulaklıklar şu anda Logitech G serisindeki kulaklıklar.
Dikdörtgen şeklinde oldukları için kulaklarınızı daha iyi kavrarlar ve teknik açıdan özellikleri SteelSeries kulaklıklarını ezip geçiyor.

Logitech G930 vs SteelSeries Siberia V2 Frost Blue - PC Ve Oyun Kulaklıklar Özellikleri Karşılaştırma - Buradan ikisinin teknik özellik karşılaştırmasına bakabilirsiniz. Ben de 1.5 aydan beri Logitech G430 kullanıyorum, CS:GO da tek eksiğini görmedim bugüne kadar.

HyperX Cloud II konusuna gelecek olursak, birçok insan şu anda 7.1 ses kartının bozulup garip bir cızırtı sesi vermesinden dolayı şikayetçi. Ayrıca konfor açısından Logitech ile yarışamaz.

Söylediğiniz kullanma amaçlarına bakarak söylüyorum ki: Kulaklıkta Logitech'den şaşmayın.

@emirgenc
Hocam attığınız linke baktım. İki kulaklığında diğerinden üstün olduğu noktalar mevcut. G930'un benim için avantajı daha büyük ve konforlu olması olur. Ses kalitesi ve mikrofon olarak şuan ki kulaklığımdan çok farklı olacağını düşünmüyorum. Önerebileceğiniz başka kulaklık var mı?

@emirgenc
Hocam attığınız linke baktım. İki kulaklığında diğerinden üstün olduğu noktalar mevcut. G930'un benim için avantajı daha büyük ve konforlu olması olur. Ses kalitesi ve mikrofon olarak şuan ki kulaklığımdan çok farklı olacağını düşünmüyorum. Önerebileceğiniz başka kulaklık var mı?
Teşekkür ederim cevabınız için. Bu arada özür dilerim mesajınızı geç gördüm. G930 yerine G633 te alabilirsiniz, (G930 Kablosuzdur fakat) G633 kablolu olmasına rağmen Pro-G ses sürücüleri, kablo üzerinden ses denetimi ve G930'a göre daha iyi (sünger) kumaşı olduğundan sizin için daha iyi bir kulaklık olur diye düşünüyorum, aralarında da çok az fark var. Ayrıca G930'un deri kumaşları yıkanmıyor, G633'inkiler yıkanabilir, böylece daha iyi bir kullanım sağlar :) internet üzerinden sipariş verecekseniz yine avantajdasınız, G633 N11'de indirimde, 479 lira :)

Logitech almak istemiyorsanız da ASUS ROG Vulcan Pro öneririm. Kendisine has özellikleriyle ve konforlu tasarımıyla diğer kulaklıklarla yarış arasında. Sanalmarketim'de indirimde, 479 lira :)
Hayırlı olsun şimdiden :)

Arkadaşınızın söylediği yanlış.
Kafanızın ve kulağınızın büyük olduğunu, konforlu olmasını istediğinizi, CS:GO performansının sizin için önemli olduğunu söylemişsiniz. Bu kriterlere uyan en iyi kulaklıklar şu anda Logitech G serisindeki kulaklıklar.
Dikdörtgen şeklinde oldukları için kulaklarınızı daha iyi kavrarlar ve teknik açıdan özellikleri SteelSeries kulaklıklarını ezip geçiyor.

Logitech G930 vs SteelSeries Siberia V2 Frost Blue - PC Ve Oyun Kulaklıklar Özellikleri Karşılaştırma - Buradan ikisinin teknik özellik karşılaştırmasına bakabilirsiniz. Ben de 1.5 aydan beri Logitech G430 kullanıyorum, CS:GO da tek eksiğini görmedim bugüne kadar.

HyperX Cloud II konusuna gelecek olursak, birçok insan şu anda 7.1 ses kartının bozulup garip bir cızırtı sesi vermesinden dolayı şikayetçi. Ayrıca konfor açısından Logitech ile yarışamaz.

Söylediğiniz kullanma amaçlarına bakarak söylüyorum ki: Kulaklıkta Logitech'den şaşmayın.
Bende çok araştırdım SteelSeries kulaklıkta Logitech'i ezer geçer. Logitech G930 450-550 tl bunun karşılığına gelen SteelSeries kulaklığı ise SteelSeries Siberia v3 Prism'dir bununla karşılaştırma yaparsan SteelSeries'in daha iyi olduğunu anlarsın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı