Kulaklık standı kulaklığa zarar verir mi?

ANGUSS

Hectopat
Makaleler
1
Hocam bende SteelSeries Arctis 1 wirelees var. Onu kulaklık standına koyduğumda üstündeki ped birazcık içine giriyor haliyle. Hafızalı sünger var orada büyük ihtimalle.
Not: Kulaklık standı yerde duruyordu ondan biraz kirli.

54704623-1002-4017-94b5-cfca4fad10f2.jpg

Ben de masaya çivi çaktım ona sargı bezi sardım kulaklık standı oldu. Aylardır böyle kullanıyorum ama dediğin gibi hafızalı sünger olduğu için içine göçtüğünü görüyorum. Ben tam ortasına denk gelecek şekilde değil biraz yan koyuyorum ki kafamı rahatsız etmesin.

Kulaklıktan kulaklığa hasar değişir. Mesela bunun o kafa bandı dökülüyor diye biliyorum dökülebilir, bunun üst modellerinde 7 ve 9 veya Pro modellerinde lastik var o lastik böyle standlarda esniyor uzuyor ömrü bitiyor.

Estetiği ne kadar bozar bilmiyorum ama bir süngeri üstüne göre kesip bir de inceltirseniz bence kulaklık standının üstüne sabitleyebilirsiniz, belki bir lastik kullanarak. Tabii süngeri siyaha boyamalısınız sanırım. Ya da sünger benzeri bir şey kullanın işte... Çünkü kulaklık standının üstü böyle oldukça endişeleriniz gerçek olabilir.

Uzun vadede ped aşınabilir, ya da şekli öyle kalabilir. Üst modellerde esnek kafa bandı var mesela onlar olsaydı bir sorun olmazdı ama bu pedde uzun vadede sorun yaratabilir evet ama o da çok uzun bir vade yani size kalmış. Ben kulaklığın masada durmasından yanayım. Hem kulaklık rahat şekilde duruyor ve şeklinde oynama olmuyor hem de stant kullanılmadığı için masada yer artıyor.

Bende Rampage'in rm H66 modeli var. Daha geniş. BlackShark V2 X kulaklığıma 1 buçuk yıldır hiçbir şey olmadı.

Hocam forumda "Setuplarınızı atın" konularında bazı kişiler kulaklık standı kullanıyordu. Ondan merak ettim onlar kullanıyorsa belki zarar vermiyordur diye.

Geri
Yukarı