Kulaklık ve akım durumu

Esger0

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, KZ ZSN Pro X(2 sürücülü) kulaklığım var, 1 yıl olmadı kullanıyorum, çok da memnunum. Fakat yeni eve taşındıktan sonra sağ kulaklıkta hoparlörlerden 1I patladı. 1. kez yolda telefona bağlıyken, 2. kez bilgisayara bağlıyken. 2'sinde de aniden ses gitti, kafamı sola eğince ses gelip tekrar gitti ve bir daha çalışmadı. 2 sürücüden sadece 1I bozulmuştu ve sağ kulaklıkta. Servise 2 defa gitti geldi, şimdi çalışır durumda. Servis, 1. kez düzeltti. 5 gün sonra aynı sorun oldu, iletişime geçip söylediğimde, "problem sizden kaynaklı, kaynakta fazla akım var" söylediler, ben yine rica ettim, düzeltsinler fakat kablolara falan da baksınlar diye. Kulaklığı düzelttikten sonra, bağlantı kablosunda oksitlenme(ter veya duş sonrası kullanıma bağlı) nedeniyle bozulduğunu söylediler. Bilgisayarda kullanmaya korkuyorum şimdi. Sorum şunlar:
Fazla akım var ise, bunu nasıl ortadan kaldırabilirim? Telefonda da jack girişi mi problemli? Aklınıza gelecek başka problemden olabilir mi bu hoparlör patlaması?
Not: Evde toprak hattı var ama ocaklı fırını prize takınca şarteller atıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı