Kulaklık ve Hoparlörden Müzik Dinlerken Çıt Sesi Geliyor

ForAnAngeL

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
30
Yer
Hell
Oyun oynarken sorun yok. Youtube, Spotify ya da bilgisayardaki müziklerden dinlerken ara sıra çıt sesi gibi anlık kopmalar oluyor. Öyle 5 - 6 saniye değil. Anakartın sitesinden Realtek'i güncelledim ama çözülmedi. Ön ve arka girişlerin ikisinde de yapıyor.
Anakart MSI Z370 Gaming M5.
Anakart onboard ses kartında sorun olup olmadığını nasıl anlarım?

Realtek beyin son zamanlarda standart çalışma şekli bu. İki ayrı cihazda en güncel driverlarla bu sorunu yaşadım. İllalah ettim. Bunun dışında harici ses donanınlarım olduğu için çokta üzerine gitmedim.

Google'dan ararsanız "cracking sound" yazarak birşeyler bulabilirsiniz.

Oyun oynarken sorun yok. Youtube, Spotify ya da bilgisayardaki müziklerden dinlerken ara sıra çıt sesi gibi anlık kopmalar oluyor. Öyle 5 - 6 saniye değil. Anakartın sitesinden Realtek'i güncelledim ama çözülmedi. Ön ve arka girişlerin ikisinde de yapıyor.
Anakart MSI Z370 Gaming M5.
Anakart onboard ses kartında sorun olup olmadığını nasıl anlarım?

Aynı sorunu HyperX Cloud Alpha kulaklığımı sıfır alıp taktığımda da yaşadım. Anakartım MSI Z370-A PRO. Son zamanda yaptığım tek değişiklik Realtek yüklemekti. Ayarlarla halledemedim ama Realtek'i kaldırınca sorun düzeldi.

Sorunu aşağıda gösterdiğim kutulardaki tikleri kaldırarak çözdüm.
1615029564373.png

Aynı sorunu HyperX Cloud Alpha kulaklığımı sıfır alıp taktığımda da yaşadım. Anakartım MSI Z370-A Pro. Son zamanda yaptığım tek değişiklik Realtek yüklemekti. Ayarlarla halledemedim ama Realtek'i kaldırınca sorun düzeldi.

Kanka nasıl yüklüyoruz link atar mısın?

Son düzenleyen: Moderatör:
@ForAnAngeL Şansa bak ben de yaşıyorum ya Acer bilgisayarımda. Linux kurdum onda sıkıntı yok, ya Realtek becerisizliği ya da Windows'da yeni güncelleme gelen sorun olabilir. Youtube Music dinlerken falan arada bir tam belirgin veya az belirgin şekilde kayıp veya "ÇIT-PIT" gibi oluyor 1 saniye bile sürmüyor hızlıca olup verebiliyor. Hatta bazen program falan açarken de olabiliyor.

@SunSet Evet. Belirttiğin sorunun aynısı. Spotify'da yada Youtube'da müzik kaynaklı mı diye test ettim ama değil. Sesi duyduğum saniyeden tekrar çalıyorum ama bu sefer olmuyor. Z390 anakartımın sitesinden de Realtek'i sürekli güncellerim.

@MrAlbino 'un dediğini denemeye fırsatım olmadı henüz.

Geri
Yukarı