Kulaklık ve Hoparlörü Aynı Anda Nasıl Çalıştırabilirim?

dogukanavci0

Hectopat
Merhaba, hoparlörlerim arka ses girişine, kulaklığım ise öndeki kulaklık girişine takılı durumdalar. Ben kulaklığı kullanırken aynı zamanda hoparlörden de ses gelsin istiyorum çünkü sürekli hoparlörü kullanmak için kulaklık kablosunu çıkarmak veya aygıt değişmekle uğraşmak istemiyorum. Bir aralar bu kendiliğinden şans eseri oluyordu hem hoparlör hem kulaklık çalışıyordu ancak şu anda olmuyor. Realtek'den ayarlarını yapmama rağmen yine de ikisinden de aynı anda ses alamıyorum. Ön ve Arka çıkış aygıtlarının iki farklı ses dolaşımını aynı anda çalmasına izin ver seçeneğini işaretlediğim zaman ses hoparlöre gidiyor ama kulaklığa gitmiyor. Bu konuda ne yapmam gerekli?

ses.png

Ses yöneticisi> Konnektör ayarları
hocam dediğiniz yer arkadaşın attığı linkteki yer mi ?
Burayı paylaşmak yasal mı bilmiyorum ama şöyle bir şey var :)
link

Benim çıkış cihazlarında sadece bir tek hoparlör gözüküyor. Onu seçtiğim zaman ses hoparlöre gidiyor kulaklık kesiliyor. Realtek HD Audio 2Nd outputu seçince ise kulaklığa gidiyor.

Dosya Ekleri

• z.png
    z.png
    162,8 KB · Görüntüleme: 41
hocam dediğiniz yer arkadaşın attığı linkteki yer mi ?

Benim çıkış cihazlarında sadece bir tek hoparlör gözüküyor. Onu seçtiğim zaman ses hoparlöre gidiyor kulaklık kesiliyor. Realtek HD Audio 2Nd outputu seçince ise kulaklığa gidiyor.
En alttaki seçeneklere bakmalısınız. "Uygulama birimi ve cihaz tercihleri" saçma bir çeviri olmuş, "app volume/device preferences" için. ben ingiliççe kullanıyorum da :)

En alttaki seçeneklere bakmalısınız. "Uygulama birimi ve cihaz tercihleri" saçma bir çeviri olmuş, "App volume/device preferences" için. Ben ingiliççe kullanıyorum da :)

Evet hocam orada zaten ancak dediğim gibi orada hoparlör ve Realtek HD Audio 2ND Output var hoparlörü seçtiğim zaman hoparlöre ses geliyor kulaklıktan kesiliyor. Diğerini seçtiğimde ise hoparlörden gidiyor kulaklığa geliyor. Yani ikisi aynı anda çalmıyor hiçbir şekilde. Önceden şans eseri kulaklığı taktığım zaman ikisi aynı anda çalışıyordu anlam veremiyorum ne değişti acaba.

Merhaba, hoparlörlerim arka ses girişine, kulaklığım ise öndeki kulaklık girişine takılı durumdalar. Ben kulaklığı kullanırken aynı zamanda hoparlörden de ses gelsin istiyorum çünkü sürekli hoparlörü kullanmak için kulaklık kablosunu çıkarmak veya aygıt değişmekle uğraşmak istemiyorum. Bir aralar bu kendiliğinden şans eseri oluyordu hem hoparlör hem kulaklık çalışıyordu ancak şu anda olmuyor. Realtek'den ayarlarını yapmama rağmen yine de ikisinden de aynı anda ses alamıyorum. Ön ve Arka çıkış aygıtlarının iki farklı ses dolaşımını aynı anda çalmasına izin ver seçeneğini işaretlediğim zaman ses hoparlöre gidiyor ama kulaklığa gitmiyor. Bu konuda ne yapmam gerekli?

Eki Görüntüle 567981
Hocam, coklayici kullansanız olmaz mı ? 1 to 2.

Geri
Yukarı