Kulaklıklarda 7.1 önemli mi?

Bütçe
1500TL

LaTokyo

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Çoğunlukla Valorant, Rust, Rainbow Six: Siege, CS:GO, PUBG tarzı FPS oyunlar oynamaktayım. Çok fazla müzik dinlemesem de arada sırada dinliyorum. Gaming kulaklık almak istiyorum. HyperX Cloud II ve HyperX Cloud Core Wireless DTS arasında kaldım. Arasındaki farklara bakınca HyperX Cloud Core Wireless DTS'de 7.1 olmadığını gördüm. Sizce 7.1 çok önemli mi? Hangisini almalıyım? Bunlar arasındaki diğer farklar nedir? Anakartım: "Gigabyte B450M S2H v2".

Merhaba arkadaşlar. Çoğunlukla Valorant, Rust, Rainbow Six: Siege, CS:GO, PUBG tarzı FPS oyunlar oynamaktayım. Çok fazla müzik dinlemesem de arada sırada dinliyorum. Gaming kulaklık almak istiyorum. HyperX Cloud II ve HyperX Cloud Core Wireless DTS arasında kaldım. Arasındaki farklara bakınca HyperX Cloud Core Wireless DTS'de 7.1 olmadığını gördüm. Sizce 7.1 çok önemli mi? Hangisini almalıyım? Bunlar arasındaki diğer farklar nedir? Anakartım: "Gigabyte B450M S2H v2".

Oyunlarda asla 7.1 kullanılmaz film yahut çok üst bir müzik dinlerseniz o ayrı ama oyun için stereo tercih edin.

7.1 çokta fark yaratan bir şey değil. Zaten DTS, 3D Audio teknolojisini sunuyor. Yani 360 derecelik bir ses veriyor. 7.1 ise 8 kanallı bir surround ses veriyor. Ha asıl konuya gelirsek ne DTS ne de 7.1 üst düzey bir kulaklık kullanmadıkça anlamsız. Üst düzey kulaklıklarda da DTS veya sanal 7.1'in aksine direkt kulaklığın kendisinde oluyor bu tarz şeyler.

7.1 çok da fark yaratan bir şey değil. Zaten DTS, 3D Audio teknolojisini sunuyor. Yani 360 derecelik bir ses veriyor. 7.1 ise 8 kanallı bir Surround ses veriyor. Ha asıl konuya gelirsek ne DTS ne de 7.1 üst düzey bir kulaklık kullanmadıkça anlamsız. Üst düzey kulaklıklarda da DTS veya sanal 7.1'in aksine direkt kulaklığın kendisinde oluyor bu tarz şeyler.
@NotAKnightAnymore hocam peki sizce HyperX Cloud II mi HyperX Cloud Core Wireless DTS mi almalıyım?

Bloody G528C kullanıyorum sanal 7.1 destekliyor oyunlar da falan da denedim pek bir esprisi yok yine ses kasabiliyorum nereden geliyor anlayabiliyorum.

Tamamen şarlatanlıktır, rekabetçi oyunlar oynayıp fazla gaza gelen enayileri avlamak amacıyla kurulmuş bir pazarlama stratejisidir. Basit bir EQ profilinden fazlası değildir.

@NotAKnightAnymore hocam peki sizce HyperX Cloud II mi HyperX Cloud Core Wireless DTS mi almalıyım?
Cloud 2 daha üst bir model ve aynı fiyat aralığında kablolu modeller her zaman daha avantajlıdır. Fakat Cloud Core Wireless hem kablosuz hem DTS teknoloji bedava ve DTS 7.1'den biraz daha iyi hem de Cloud Core Wireless daha yeni bir kulaklık.

Cloud 2 daha üst bir model ve aynı fiyat aralığında kablolu modeller her zaman daha avantajlıdır. Fakat Cloud Core Wireless hem kablosuz hem DTS teknoloji bedava ve DTS 7.1'den biraz daha iyi hem de Cloud Core Wireless daha yeni bir kulaklık.
@NotAKnightAnymore hocam sanırım sizce HyperX Cloud Core Wireless kullanıyorsunuz. Deniyimlerinizi paylaşır mısınız?

Ucuz markaların dandik kulaklıklarını daha cafcaflı ve alınabilir kılmak için sürekli çok önemliymiş gibi piyasayı hypeladıkları boş mevzu. Film falan izlerken eğer desteği varsa iş yapabilir belki.

Geri
Yukarı