Çözüldü Kulaklıkta 3.5mm jack girişi ile hem mikrofon hem ses alma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aerkazs

Hectopat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Özel Eğitim Öğretmeni
Kullanmış olduğum kulaklığın tek bir Jack'ı bulunmakta, laptopta bu kablo ile bağlantı yaptığım zaman kulaklığı hem mikrofon olarak kullanabiliyordum hem de ses alabiliyordum. Fakat kasamda bu şekilde kullanamıyorum. Çoklayıcı bir kablo almadan tek girişle hem kulaklık hem mikrofonu kullanabilme gibi bir durum var mı acaba bunu danışmak istiyorum. Ek olarak kulaklığı mikrofon girişine taktığımda da mikrofondan ses gitmiyor, fakat iki Jack'ı bulunan bir kulaklık taktığım zaman hem ses alabiliyorum hem mikrofon olarak kullanabiliyorum.

IMG_20200627_184152.jpg

Çözüm
Hocam peki mikrofon kısmına taktığım da yine çalıştıramıyorum bununla ilgili bir fikriniz var mı acaba?

Hocam sizin kulaklığınızda 3 halka var. İkisi ses, birisi mikrofondur. Kulaklık girişine taktığınızda algılar. Fakat mikrofon girişi yukarıda olduğu için uymuyor.
Hocam dönüştürücü almanız gerekiyor.

Hocam dönüştürücü almanız gerekiyor.

Hocam peki mikrofon kısmına taktığım da yine çalıştıramıyorum bununla ilgili bir fikriniz var mı acaba?
Adaptör olmadan kullanabilmeniz için kasanızda TRSS diye geçen 3.5mm porttan olması gerekli. Yoksa adaptör şart.

Dönüştürücü veya adaptör ses alımı veya mikrofon konusunda bir sıkıntı oluşturabilir mi hocam cızırtı vs. yapar mı ? Şu iyidir dediğiniz varsa önerinizi de alabilirim.

Hocam sizin kulaklığınızda 3 halka var. İkisi ses, birisi mikrofondur. Kulaklık girişine taktığınızda algılar. Fakat mikrofon girişi yukarıda olduğu için uymuyor.

Çözüm

Anladım hocam teşekkür ederim. Yakında bir kulaklık almayı düşünüyorum zaten indirim kovalıyorum, kulaklık önerisi için de bir konu açmıştım ona bile bu kadar mesaj gelmemişti eğer o konuyu da görebilirseniz aklınızda güzel bir kulaklık önerisi de varsa yazabilirsiniz. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı