Kulaklıkta ses kasamıyorum

bxtbx

Kilopat
Dostlar yeni bilgisayar kasası aldım. Her şey güzel sorun yok ama Valorant, CS:GO gibi rekabetçi oyunlarda kulak içi telefon kulaklıgı ile ses kasamıyorum. Onun dışında bilgisayarda müzik her şeyi çok iyi dinliyorum ama oyun içinde aldıgım ayak seslerini ayırt edemiyorum. Sesin nereden geldiği anlaşılmıyor. Yeni telefon kulaklıgı aldım o da aynı hatayı veriyor. Ses geliyor ama ayak sesinin nereden geldiği anlaşılmıyor.

Anakart: BIOSTAR H610mh DDR4 LGA1700p.

Dostlar yeni bilgisayar kasası aldım. Her şey güzel sorun yok ama Valorant, CS:GO gibi rekabetçi oyunlarda kulak içi telefon kulaklıgı ile ses kasamıyorum. Onun dışında bilgisayarda müzik her şeyi çok iyi dinliyorum ama oyun içinde aldıgım ayak seslerini ayırt edemiyorum. Sesin nereden geldiği anlaşılmıyor. Yeni telefon kulaklıgı aldım o da aynı hatayı veriyor. Ses geliyor ama ayak sesinin nereden geldiği anlaşılmıyor.

Ses ayarlarında sorun olabilir mi? Streo hoparlör ve ya 7.1 seçip deneyin.

Bunlar bir hata değil aslında. 7.1 destekleyen USB oyuncu kulaklıklarından alırsan eğer bahsettiğin ses kasma olayını çok rahat gerçekleştirebilirsin. Bunu sanal olarak yapan çeşitli yazılımlar var ama kulaklıktan daha pahalıya mal olabiliyor.

Ya da harici ses kartı alacaksın 7.1. USB'ye onu bağlayıp karta da kulaklığını bağlayacaksın. o zaman ses kasabilirsin daha iyi.

Ses ayarlarından- çevresel ses- Windows headphones i seçin.
Olabildiğince stero kanalı çevresel gibi vermeye çalışır.
Bu ayar kesin bir çözüm bulmuyor diye biliyorum. Yani bir yere kadar ses kasabilir evet ama 360 derece farkedilir bir ses kasma deneyimi olmuyor maalesef bildiğim kadarıyla.

Yeni kulak al(!)
Bu arada ses kasmayı bende hiç becermem soldan ses aldığımda adam sağdan, sağdan ses aldığımda soldan gelir.

Bunlar bir hata değil aslında. 7.1 destekleyen USB oyuncu kulaklıklarından alırsan eğer bahsettiğin ses kasma olayını çok rahat gerçekleştirebilirsin. Bunu sanal olarak yapan çeşitli yazılımlar var ama kulaklıktan daha pahalıya mal olabiliyor.

Ya da harici ses kartı alacaksın 7.1. USB'ye onu bağlayıp karta da kulaklığını bağlayacaksın. o zaman ses kasabilirsin daha iyi.

Kulakiçi kulaklıgı ile çözme şansım yok mu bunu? Yani oyuncu kulaklıgı takmak istemiyorum. Kulaklıgım sorunlu diye yeni kulaklık aldım o da aynı hatayı verdi.
Ses ayarlarından- çevresel ses- Windows headphones i seçin.
Olabildiğince stero kanalı çevresel gibi vermeye çalışır.

Yeni kulak al(!)
Bu arada ses kasmayı bende hiç becermem soldan ses aldığımda adam sağdan, sağdan ses aldığımda soldan gelir.

Kral bunun becerip becermemek ile alakası yok ki ben cs 1.5 den beri rekabetçi oyun oynuyorum. Ses kasma yeteneğinde sıkıntı yok. Sorun kulaklıgın bana dogru konumu göndermemesi.

Kulakiçi kulaklıgı ile çözme şansım yok mu bunu? Yani oyuncu kulaklıgı takmak istemiyorum. Kulaklıgım sorunlu diye yeni kulaklık aldım o da aynı hatayı verdi.
Yani klasik kulaklıklar sadece sol sağ şeklinde sana konumu olabildiğince yansıtsa da bir yere kadar rekabetçi oyunu destekliyorlar. Dediğim gibi USB ses kartı alabilirsin.

Yani klasik kulaklıklar sadece sol sağ şeklinde sana konumu olabildiğince yansıtsa da bir yere kadar rekabetçi oyunu destekliyorlar. Dediğim gibi USB ses kartı alabilirsin.

Teşekkürler hocam. Bu kesin çözüm müdür? Elimde cidden para kalmadı yani bunu söylemekten utanç duymuyorum çünkü herşey aşırı pahalı. Ona göre giyinip hemen almaya gidicem de

Teşekkürler hocam. Bu kesin çözüm müdür? Elimde cidden para kalmadı yani bunu söylemekten utanç duymuyorum çünkü her şey aşırı pahalı. Ona göre giyinip hemen almaya gideceğim de.

Hocam öyle bir şey alana kadar üstüne koyup 7.1 kulaklık alırım. Linteki ürünün de ne olduğu belli değil zaten.

Geri
Yukarı