Kulaklıktan Gelen Cızırtı

Fight4World

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Bu konuyu açmadan önce sorunumu çözmek için diğer sitelere ve bu foruma baktım, herşeyi denedim ama olmuyor. 1 hafta kadar önce mikrofonlu kulaklık aldım yani kulaklığım yeni onda sorun yok. Kulaklığı takıyorum ve cızırtı geliyor. Hiç bitmiyor o cızırtı. Ayrıca biraz önce cızırtılar daha da arttı ve bende kulaklık girişini mikrofon girişinin yerine soktum. Sizce sorun jak girişlerinde midir? Ses driverini güncelle diyeceksiniz onuda güncelledim. Onda da bir sıkıntı yok. Bu arada bir arkadaşım tavsiye verdi. İnternette satılan USB şeklinde arka tarafında jaklar olan ve sanırım ''ses kartları'' var. Onlardan alsam işe yarar mı? Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler, iyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer yalnızca sizin bilgisayarda oluyor ise muhtemelen girişte sıkıntı vardır. Değilse kulaklık arızalıdır. Bunu test edip ona göre hareket etmenizde fayda var. Belirttiğiniz USB fikri çözüm olabilir.

Jak girişleri sıkıntılı... tam oturtursanız cızırtı olmaz. Ses kartı hakkında bilgim yok.

Eğer yalnızca sizin bilgisayarda oluyor ise muhtemelen girişte sıkıntı vardır. Değilse kulaklık arızalıdır. Bunu test edip ona göre hareket etmenizde fayda var. Belirttiğiniz USB fikri çözüm olabilir.

Günler sonra cevap verdiniz ancak yine de teşekkürler. USB fikri ile sorunumu çözdüm. Yaklaşık 3-4 haftadan beri de böyle kullanıyorum. Ancak bu akşam kulaklığın tek tarafından ses geliyor. Nasıl düzeltebilirim? Garanti için mağazaya mesaj attım ve şuan bekliyorum mail. Eğer bir çözümünüz varsa çok iyi olur. Tekrardan teşekkürler, iyi günler dilerim.

Edit: Kablo ile ilgili sanırım kabloyu düz yaptığımda ses geri geliyor. Cevaplarınızı bekliyorum.

Muhtemelen bilgisayarın jak girişinde sıkıntı var.

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

USB ile halloldu ise geçmiş olsun ama kulaklıktan ses gelme sorunu kablonun temassızlığıyla alakalı dediğinize göre. Garanti varsa değişim talep edebilirsiniz belki? Onarım sağlıklı olmuyor çoğu zaman. Kablo Kulaklığa bağlımı yani çıkartıp değiştirme imkanınız var mı?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı