Kulaklıktan gelen garip bir cızırtı

Shockways

Decapat
Arkadşalar milyon kez kulaklığımda cızırtıya maruz kaldım değiştirdim ettim yaptım ama bu ilk defa oluyor YouTube'den bir video izliyorum oynat tuşuna bastığım anda bir cızırtı geliyor videoyu duraklatıyorum 5-10 saniye sonra cızırtı gidiyor tekrar oynata basıyorum yine aynı sorun oluyor annem kulaklık almıştı geçmiş doğum günüm hatrına o bozuk çıktı değiştirdik başka aldık 2 gündür sorun yoktu şimdi oldu garip. Kulaklık modeli HP Pavilion 600 Gaming headset.

1. edit: Cızırdamanın bazı şeyleri çözülmeye başladı öncelikle ben sesi arttırdığımda cızırdamanın şiddetide artıyor sesi kıstığımda duyulmayacak hale geliyor(herhangi bir gelişmede edit yapıcağım yardımlarınızı bekliyorum)

Son düzenleme:
Arkadaşım, kasayı açıp içine takmandan bahsetmedim. Kasanın arkasında ki jaklardan bahsettim. Anakarttan gelen jak girişi.

Denedim zaten onu aynı şekilde hiçbir şey düzelmedi ayriyeten ben yeni bir şey keşfttim sesi arttırırsam cızırdama o kadar artıyor sesi azaltırsam yok denilecek kadar azalıyor bu nokta kilit bir rol oynuyor sorun kulkalıklamı alakalı bilgisayarlamı alakalı?

Denedim zaten onu aynı şekilde hiçbir şey düzelmedi ayriyeten ben yeni bir şey keşfttim sesi arttırırsam cızırdama o kadar artıyor sesi azaltırsam yok denilecek kadar azalıyor bu nokta kilit bir rol oynuyor sorun kulkalıklamı alakalı bilgisayarlamı alakalı?

Kulaklık ile alakalı gibi duruyor, sabit bir cızırdama olsaydı jak kaynaklı derdim. Garanti süresi bitmemiş ise servise yollayın. Sonuçta ucuz ve dandik bir kulaklık değil. Şase ile alakalı da değil. Şase de sabit bir cızırdama yapar.

Evde topraklama yoksa bilgisayarı bağladığın prizde konttol kalemi ile parlayan yani - kutbu bul. Evin elektriğini kesip bilgisayarı bağladığın prizi söküp prizdeki artı kutbu ile prizdeki topraklama girişi arasına kablo bağla. Topraklama ile + kutbu ( kontrol kalemi ile baktığında parlamayan hatta) arasında bağlantı yaparak topraklama benzeri bir performans elde edersin. Klavyenin metal kısmında çok az bir elektrik çarpması oluyordu, onu giderdi bende.
Yapamam dersen elektrikçi 2 dakikada yapar.

Evde topraklama yoksa bilgisayarı bağladığın prizde konttol kalemi ile parlayan yani - kutbu bul. Evin elektriğini kesip bilgisayarı bağladığın prizi söküp prizdeki artı kutbu ile prizdeki topraklama girişi arasına kablo bağla. Topraklama ile + kutbu ( kontrol kalemi ile baktığında parlamayan hatta) arasında bağlantı yaparak topraklama benzeri bir performans elde edersin. Klavyenin metal kısmında çok az bir elektrik çarpması oluyordu, onu giderdi bende.

Prizi bakır bir tel ile topraklaması daha kolay olacaktır. Yazarak anlatılamaz bu. Yanlış bir durumda tehlikeli sonuçlar ortaya çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı