Kulaklıktan kendi nefesimi duyuyorum

lastwhisper23

Hectopat
Çok garip bir problem var. Kulaklığı takınca kulaklıktaki mikrofondan aldığım nefesi duyuyorum. Kulaklık boynumdayken hoparlörü kullanınca bu sefer mikrofonumdan giden aynı ses hoparlörden geliyor. Bunu çok dert etmiyordum ama havalar ısındığı için mini USB fanlar var biliyorsunuz serinlemek için onu taktım çalıştırınca hş diye kulaklıktan aşırı rahatsız edici ses geliyor. CS:GO oynarken fanı çalıştırmak istiyorum kulaklıktan gelen sesten bir şey duyamıyorum. Normal konuşma sesini veya başka bir gürültüyü algılamıyor mikrofon sadece nefes ve fan sesleri bana geri geliyor kendi mikrofonumdan. Daha önce hiç başıma gelmediği için nasıl çözebileceğim hakkında bir fikrim de yok. Sizce problem nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows ses cihazı ayarlarından mikrofonu dinlemeyi kapatmanız gerekmekte. Muhtemelen normal konuşma sesini de algılıyor olmalı. ama bunu gecikmesiz(çok az gecikmeli) yapıyorsa eğer fark etmemiş olabilirsiniz. Eğer sorununuz bu değilse geçici bir çözüm için kulaklığınızın mikrofonuna bir çeşit popfilter takabilirsiniz.

Windows ses cihazı ayarlarından mikrofonu dinlemeyi kapatmanız gerekmekte. Muhtemelen normal konuşma sesini de algılıyor olmalı. Ama bunu gecikmesiz(çok az gecikmeli) yapıyorsa eğer fark etmemiş olabilirsiniz. Eğer sorununuz bu değilse geçici bir çözüm için kulaklığınızın mikrofonuna bir çeşit popfilter takabilirsiniz.

Onu denedim fakat tik zaten kapalıydı. Kulaklığın 7.1 ses desteği için ayrı ses kartı var USB ile takılıyor onu çıkarınca sorun geçici olarak çözüldü ama ses kalitesi eskisi kadar kaliteli değil tabii ki. Mecburen böyle kullanacağız. Yorumunuz için teşekkürler.

Geri
Yukarı