Kulandığım Windows orijinal mi?

LnCazYapma

Hectopat
  • Windows tuşu.
    windows-tusu.png

+ R kısayoluna basarak çalıştır penceresini açın.
  • Açılan çalıştır penceresine CMD yazın ve enter tuşuna basın.
  • Komut istemine aşağıdaki kodu yazın ve enter tuşuna basın.

slmgr /xpr

windows-10-orjinal-mi-anlamak.jpg

• Slmgr /xpr kodunu yazdıktan sonra enter tuşuna bastığınızda küçük bir kutucuk açılır ve Windows'un orijinal mi yoksa orijinal değil mi yazar.
  • Windows'unuz orijinal ise aşağıdaki ekran karşınıza çıkacaktır.

windows-10-orjinal-mi.jpg

• Windows'unuz orijinal değilse aşağıdaki ekran karşınıza çıkacaktır.

windows-10-orjinal-mi-nasil-anlarim-.jpg

Bu resimde gözüktüğü gibi Windows etkinleştirmenin belli tarihte sona ereceğini yazıyorsa Windows işletim sisteminiz orijinal değildir.

Alıntıdaki arkadaşın yazdıklarını gördüm ve bende alttaki, yani orijinal olmayan secenek cıktı. Şimdi bu Windows korsan mı oluyor? Format atıp Windows'un ücretsiz olanını kurmayı düşünüyorum ne yapmalıyım?

1692364474953.png

Microsoft hesabıma bağlı. Ne mutlu bana.

Bu arada sizinki orijinal değil, evet.

Bu ara da format atarak yeni Windows kurmayı düşünüyorum Google çok bulamadım nereden lisans alınabilir? Veya deneme sürümü kursam sonrasın da bedava oluyor zaten onu kullansam bır sıkıntı olur mu?

Bu ara da format atarak yeni Windows kurmayı düşünüyorum Google çok bulamadım nereden lisans alınabilir? Veya deneme sürümü kursam sonrasın da bedava oluyor zaten onu kullansam bır sıkıntı olur mu?

Windows 10'un satışları resmi olarak sona erdi.
Deneme sürümünü kullanabilirsiniz ancak Windows etkinleştir yazısı çıkıyor (regedit ile kapatılabiliyor) ve de tema yükleyemiyorsunuz.

Geri
Yukarı