Kule Tipi Soğutucu Montajı

Beyter

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar.

2 haftalik bir sistemimde R5 2600X yaninda CM MasterAir MA410P sogutucusunu aldim. Sicakliklardan memnun degildim. Sogutucuyu cikardim, surulmus macunu silip CM mastergel Pro sürdüm. Taktim. Baktim yine beni tatmin etmiyor. Stok soğutucu ile alinan değerleri aliyordum. Tekrar söktüm. Bir baktim sürdüğüm macun kenarlarina dolusmus orta kısım bomboş macunsuz. Tekrar sürdüm taktim ayni cikardim surdum taktım ayni. Daha sonra bilgisayar anakart arizasi yuzunden garantiye gönderildi. Geçenlerde bir videoda kule tipi soğutucu montaji izlemistim. Ilk önce bir vida sıkılıyor, daha sonra caprazindaki sikiliyordu. Ben bu sekilde degil, vidaları sırayla yan yana sıkıyordum. Iki yan yana vidayi bagladiktan sonra diger iki vida havada kalıyordu aşağıya bastırıp ceviriyordum. Fazla uzattim olaya geleyim.

Her macun uyguladığımda macunun kenarlara dolup ortasının bos kalmasi, beklediğim sıcaklık değerlerini alamamam yanlis vidalama ile mi ilgiliydi?

Teşekkürler cevaplarınız icin.

Macunu çok kullandığınız için taşması normal. Daha az kullanın ve macun fazla kullandığınız zaman istediğiniz sıcaklık değerlerini alamamanız gayet normal bir işe yaramaz çünkü.

Macunu çok kullandığınız için taşması normal. Daha az kullanın ve macun fazla kullandığınız zaman istediğiniz sıcaklık değerlerini alamamanız gayet normal bir işe yaramaz çünkü.
Cevabiniz icin sağolun fakat korkumdan cok az bezelye tanesi kadar sürüyorum. Ama dedigim gibi, sokup tekrar baktigimda tam ortasina sorduğum macun kenarlarina taşmış durumda oluyor. Orta kisim yani sürdüğüm kısım bombos.

Macun miktarı, inceliği, gerçekten son derece, çok önemli bir durum. 2 ay önce arızalı E7500 işlemcili bir PC geldi. Sorun ekran kartında ydı sorunu düzelttim, dedim elim değmişken güzel bir temizliyeyim, çok berbat durumda ydı çünkü. İşlemci fanını söktüm, temizledim, macunladım taktım. Açtım PC yi 90 derece üzerine çıkıyor, yahu ne oluyor dedim, zaten bitik sistem bir de başıma kalacak. Tekrar işlemciyi söktüm, çıplak elimle işlemci üzerinden biraz macun azaltarak tekrar taktım. Sonuç 37, 40 derece arası normale döndü. Çok ince sürülmesi gerekiyor, öyle kaliteli macun da sürmedim açıkçası. Yurtdışın dan daha önce kule tipi soğutucunun yanında verilen macunu sürdüm. Macun kalitesi önemli elbette ama, en önemli püf nokta burada, ince yeteri kadar sürülmesi. Yine başıma gelen bir olayı paylaşmış oldum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı