Kule tipi soğutucu önerisi

rotindaa21

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 32gb (2x16gb) DDR4 3600 MHz
Ekran kartı
ASUS Dual Radeon™ RX 6600 8GB
Anakart
MSI B550-A Pro AM4 DDR4
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X
Selam arkadaşlar, AMD Ryzen 5 5600X işlemcim için 155mm yüksekliğe sahip, 2000 TL civarında olan yüksek performanslı bir kule tipi CPU soğutucusu arıyorum. Önerilerinizi paylaşabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• resim_2024-02-04_183636747.png
    resim_2024-02-04_183636747.png
    74,8 KB · Görüntüleme: 41
ryzen 5 5600 ile
bu soğutucu kullanıyorum cpb pbo açık 60 dereceyi geçmiyor. boşta 32 35 derece arasında çalışıyor içerisinden çıkan macunu sürdüm çok memnunum.
THERMALRIGHT Peerless Assassin 120 SE, 157 mm yüksekliğindedir.

Hocam, daha önce birisi bu soğutucuyu önermişti ve hatırladığım kadarıyla performansı oldukça iyiymiş. Şu anda bilgisayarım stok fan ile çalıştığında yük altında 95 dereceye kadar ulaşıyor. Bu soğutucunun performansı hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim? Çünkü kış ayındayız ve şu anki sıcaklık değerleriyle yazın ne kadar etkili olacağını kestiremiyorum.

Hocam, daha önce birisi bu soğutucuyu önermişti ve hatırladığım kadarıyla performansı oldukça iyiymiş. Şu anda bilgisayarım stok fan ile çalıştığında yük altında 95 dereceye kadar ulaşıyor. Bu soğutucunun performansı hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim? Çünkü kış ayındayız ve şu anki sıcaklık değerleriyle yazın ne kadar etkili olacağını kestiremiyorum.
Bu fiyat bandında en iyi soğutucudur, rahatlıkla alabilirsin. 300 TL daha az vererek Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB TL-C12C-S 120mm AMD-Intel Uyumlu Hava Soğutucu – 2 Yıl Birebir Değişim Garantili - Gaming.Gen.TR bunu da alabilirsin pek bir farkı bulunmuyor.

Öyle ağır render falan almayacaksan yeterli olacaktır merak etme, Youtube da testler incelemeler mevcut. Ama ingiliççe.

Bu fiyat bandında en iyi soğutucudur, rahatlıkla alabilirsin. 300 TL daha az vererek Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB TL-C12C-S 120mm AMD-Intel Uyumlu Hava Soğutucu – 2 Yıl Birebir Değişim Garantili - Gaming.Gen.TR bunu da alabilirsin pek bir farkı bulunmuyor.
Çift kule almayın RAM'leriniz yüksek profilli (51mm) olduğundan öndeki fanı takarken sığmamazlık yaşanır gibi.
Hocam çift kule derken anlamadım sizi çift fanlı mı demek istediniz kasamın içi tam olarak böyle RAM'lerin üzerine veya başka yere gelir mi sığar mı tam olarak kuşku düşürdünüz içime şu an.

Dosya Ekleri

• bilgisyar.jpg
    bilgisyar.jpg
    70,1 KB · Görüntüleme: 34

Geri
Yukarı