Çözüldü Kule tipi soğutucunun fanı RAM'e değiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mchtdlsk

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Anakart ASUS B450M-K 2. resimde ki kule soğutucuyu aldım. Fakat RAM'e değiyor, fanı sökmeden takma şansım var mı? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. 😊

Dosya Ekleri

• IMG-20210209-WA0007.jpeg
    IMG-20210209-WA0007.jpeg
    100,3 KB · Görüntüleme: 186
Çözüm
Dostlar. Kusura bakmayın meşgul ettim formu. Tutucu plastiği söktüm ve su teller ile tutturdum. Sorun çözüldü. Teşekkürler herkese. Konu kapanabilir.
Sogutucu ile RAM arasinda nekdr bir mesafe vardı dikkat ettiniz mi? Mesela sizin RAM'leriniz benimkilerden 1cm daha yüksek benim RAM'ler kurtarırmı acaba yükseklikten.

Kurtaracağını sanmıyorum hocam. Ama benim yaptığım gibi fanların plastik tutucularını söküp tel ile tutturursanız kurtarır. Yükseklikten dolayı değildi sorun, plastiklerin kalın olmasından dolayı soldan sağa doğru basınç uyguluyordu.

Kurtaracağını sanmıyorum hocam. Ama benim yaptığım gibi fanların plastik tutucularını söküp tel ile tutturursanız kurtarır. Yükseklikten dolayı değildi sorun, plastiklerin kalın olmasından dolayı soldan sağa doğru basınç uyguluyordu.

Evet anladım. Dediğin gibi az bir baskı uyguluyorsa zarari olmayabilir aslında. Plastikleri sökünce görsel açıdan kötü görünmedimi. Son olarak performansından memnun musun? Fanlar da ses falan oluyor mu düşük devirlerde.

Evet anladım. Dediğin gibi az bir baskı uyguluyorsa zarari olmayabilir aslında. Plastikleri sökünce görsel açıdan kötü görünmedimi. Son olarak performansından memnun musun? Fanlar da ses falan oluyor mu düşük devirlerde.

Memnunum güzel, ses sorunuda yaşamıyorum.

Geri
Yukarı