Kullandığım Nick'in garip arama sonuçları

Yedinci Mühür

Decapat
Herkesin olduğu gibi benim de sanal alemde kullandığım bir nick var ve Google vs. aratınca 2-3 sonuç çıkıyor o da bağlantılı hesaplarımla ilgili. Bir ara çok saçma yabancı sayfalar çıkmaya başlamıştı sonra kendiliğinden silindi, çıkmadı. YouTube'da aratınca 0 sonuç çıkıyordu her zaman. Bugün arattım 8 saat önce yüklenen bir Bitcoin videosu çıktı sadece. Bu nasıl olabiliyor? Korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen bir de benim ismimin baş harfleriyle yaptığım kanal ismimi YouTube'da arat sonra korkunun tadına bak.
MYZA'olarak arat bak gör, 40-45. sırada ben varım galiba tam bilmiyorum ama bulana kadar bayağı bir aşağı kaydırıyorsun orası kesin. :D.

Peki hükümetlerin ya haber alma ajansları sizi takip ediyorsa?

Kullanıcı isimleriniz size özel değil. Dünyada milyarlar interneti kullanıyor. Korkmanıza gerek yok. Benim tamamen numaralardan oluşan özel kombinasyonlı bir kullanıcı adım vardı. Onu tarattığımda firmaların patent numaraları çıkmaya başlamıştı :D .

Peki hükümetlerin ya haber alma ajansları sizi takip ediyorsa?

Kullanıcı isimleriniz size özel değil. Dünyada milyarlar interneti kullanıyor. Korkmanıza gerek yok. Benim tamamen numaralardan oluşan özel kombinasyonlı bir kullanıcı adım vardı. Onu tarattığımda firmaların patent numaraları çıkmaya başlamıştı :D .
Arkadaş korkuyorum dediği için korkunun tadına bak demiştim, yoksa çokta ..... şey değil anladın işte. :D

2 yıl önce kendi adımı soyadımı arattığımda Fransız bir sitede benim adıma yalan yanlış bir CV oluşturduklarını fark ettim.
Bkz. Silinen yerde tam isim ve soy ismim yazıyordu.
1598271728626.png

Google arama sonuçlarından kaldırma hizmeti mevcut. Şikayet üzerine aramalardan kaldırabiliyorsunuz.

Geri
Yukarı