Kullandığınız ekipmanlar nelerdir?

Hepsinden de memnunum hiçbir sıkıntıları yok.

Fare: Logitech G203 Lightsync.
Kulaklık: Corsair HS35.
Monitör: Asus VP228H.
Klavye ise 2008 yılından beri kullandığım, ayrı olarak satın almadığım, ilk bilgisayarımla beraber gelen bir klavye. Bozulmadığı için değiştirme gereği duymadım. Diğer her şey zamanla bozuldu ve değiştirildi fakat bu klavye resmen ölümsüz çıktı. Çok fazla bilgisayar kullanan biriyim ve klavyeyi 2008 yılından beri yüz milyonlarca basım kullandığıma eminim ve buna rağmen hala bütün tuşları çalışıyor.

Fare: SteelSeries Rival 110.
Kulaklık: Corsair HS50.
Monitör: ASUS VP249QGR.
Klavye: 7 yıldır aralıksız kullandığım 20 TL'lik klavye 500 TL'ye Logitech alsam bu kadar dayanmazdı sanırım :D.

Mouse:3 yıldır Corsair glaive kullanıyordum. Üzerine kahve dökünce 6 ay önce emekli etmek zorunda kaldım. İyi ki de değiştirmişim. Takoz kullanıyor gibiydim. Şuan deathadder elite var. Tüy gibi ve mükkemmel. Guild Wars 2 oynayan biri olarak iki tuş yetiyor.

Klavye:2 yıldır Corsair strafe kullanıyordum. İki hafta önce Üzerine su dökerek emekli ettim pişmanım. Kalbim acıyor yeni fiyatı 1350 olmuş. Ben 475e almıştım... Şuan Bloody b324deyim memnun değilim. Eskiden iyiydi hoştu ama şuan berbat geliyor. Yarı mekanik yarı membran bu ne böyle yazı yazamıyorum. Yakında Trust GXT890 alıcam inşallah

Kulaklık: 3 Yıllık Corsair Void Pro. Memnunmuyum evet. 18 saat kafamda kalıyor ne iz var ne bişey. Ses kalitesi oyun için iyi ama müzikler sarmıyor. Kablosunun plastiği koptu elektrik bandıyla hallettim. Yavaş yavaş derileri soyuluyor ancak kulak pedi kumaş olduğu için kullanıma etkisi yok. Emekli edersem bakıcam artık

Mouse pad: Corsair MM300 Extended kullanıyorum 4 yıldır. Mis gibi kayıyor. Makinada yıkanıyor solmuyor. Alın geçin parasını hak ediyor dicem 450 olmuş ben alırken 95TLydi...

Mouse: Glorious Model O, Glorious Model D, Logitech G305
Klavye: Glorious GMMK TKL, Redragon K530
Kulaklık: Philips SHP9500, Audio Technica M40X
Mouse Pad: Gigabyte AMP 500, Roccat Taito, Mionix Alioth XL, QP Honeycomb
Monitör: Dell S2417DG

Ekipman diyerek kastettiğim ürünler ise klavye, fare, fare altlığı (Mousepad), kulaklık, monitör ve varsa web kamerasıdır.
Sırasıyla gidelim o zaman. MSI GL62M 7RDX diye geçen arkadaşı kullanıyorum. Klavye, monitör, kamera öyle gitti.

Aslında pandemi döneminde kenarda boşta duran bir monitörü çıkardım. Philips 226V4 diye geçiyor.

Mouse Logitech G300S. Çoğu kişi sevmese de ben zamanında tipini sevip G300 aldım. Sonra altı mavisi çıkanı yapmışlar diye G300S aldım. Bir kere tekerleği bozuldu, garantiye verdim yaptılar. Ben memnunum.

Mousepad, aslında uzun yıllar kullanmadım. 5-6 yıl falan. Sonra babama iş yerinde bir arkadaşı bir mousepad hediye etmiş. Babamın işi ile alakası yok, kendisi atölyede çalışır, ofise gidince olmuştur muhabbet. Neyse, o mousepad'i bana verdi. Ben de kullanayım bari dedim. Mousepad'in ne olduğuna gelecek olursak. Google'a SteelSeries Tyloo yazınca çıkan arkadaş. Boyutları metre ile şimdi ölçtüğümde 32x24 cm.

Mousepad'in kenarındaki ipli kısım doğal olarak bir yerde başlayıp bitmeli. Bittiği yerde ip yakılınca oluşan topaklanmadan var. Başta rahatsız eder diye düşünmüştüm. Bu düşünce yüzünden de biraz etti gibi ama alt tarafın sağında olduğu için ve ben fareyi sağ elimle kullandığım için pek denk gelmiyoruz.

Klavye ve mause: A101'de satılan Philips klavye ve mause seti. (Kablosuz)
Kulaklık yok ama mikadonun sistemi var. Dehşet bas veriyo. 2 hoparlör 1 bas zımbırtısından. Site inliyor bastan.
Fare altlığı aynı yerde 7 senedir bilgisayar kullanırım koydusam max. defterdir.

Geri
Yukarı