Kullandığınız en tatlı korsan nedir?

Zamanında korsan Camtasia Studio kullanırken çok keyif alırdım. Sonradan yüzlerce dolar fiyatının olduğunu ve benim korsan kullandığımı anlayana kadar her şey güzeldi. 😄
Camtasia ile birçok bayrak montajı yapıp YouTube'a atmıştım. Daha sonra korsan bulduğum site ortadan kayboldu ya da teliflendi.

Şimdi buraya yazmaya başlarsam roman olur. Tahminen 2002 den beri bir çok oyun ve programı korsan olarak edindim. Öğrenci olarak parayla alma şansım zaten yoktu. Ben de onlara harcamadığım harçlıklarımı çoğunlukla kitaplara yatırdım. Son 6-7 senedir ise pek fazla korsan içerik kullanmamaya çalışıyorum. Windows 10 ücretsiz geçmiştik ki şimdide 11 insider sürümündeyim. Office için kardeşimin okul hesabından aktive ettim. Autocad kullandığım dönem öğrenci sürümünü indirdim. Oyunları steam veya diğer platformlardan alıyorum. (sadece emin olmadığım oyunlarda önce korsan indirip bakıp beğenirsem alıyorum) Aldığım kitaplarda ise bulabilirsem e-kitap olarak da edinip telefondan her yerde okuyabiliyorum. Dizi film için de amazonprime var ve kardeşimin netflix hesabı var. Bu ikisi dışındakilerde de çok beklediğim bir film ise zaten sinemada izlerim yoksa acele etmem. Dizi içinse duruma göre malum sitelerden bakarım. Yeter ki yeterli gelirim olsun sevdiğim bir ürün için para veririm. Sevmediğim ürün ise bedava olsa ne yazar.

Yeni konular

Geri
Yukarı