Kullandığınız monitörden ne kadar memnunsunuz?

AOC Q27G2U 2K 144Hz 1ms Freesync/Gsync VA

Artılar: Renk kalitesi, Yenileme Hızı, Freesync, 2K, özelleştirmeler, tasarım
Eksiler: Hafif ghosting.

2500TL'ye aldım. Bence fiyatına göre gayet uygun.

AOC G2260VWQ6 modelini kullanıyorum, zamanında 400₺ gibi bir fiyata almıştım. Şu an üzerinden 2 sene geçti ve herhangi bir problem yaşamadım bu dönemde. Sadece 1 tane ölü piksel var o da siyah ekranda belli oluyor çok dikkatli bakınca. Tam bir F/P ürünü olduğunu anladım. Freesync teknolojisini destekliyor ve DP ile 75Hz desteği sunuyor. Daha ne olsun bana yetiyor. Renkler ve görüntüler oldukça başarılı. Yalnız kötü bir yanından bahsedecek olursam eğer sağlam, yeterince sabit duran bir masanız yoksa bu monitör sizi üzebilir çünkü ayak kısmı yeterince sabit değil. Ufak sarsıntılarda monitör sallanıyor.

@Ludvig Dediğiniz sıkışmış piksel değil mi? Hatta bunu videolar ile çözebilirsiniz.

@Ludvig Dediğiniz sıkışmış piksel değil mi? Hatta bunu videolar ile çözebilirsiniz.
Sıkışmış piksel olayını ilk defa duydum. Bu yüzden ölü piksel diye düşünüyordum. Siyah ekranda ve bazı durumlarda 1 tane yeşil piksel ortaya çıkıyor. Dediğini bir araştıracağım öyleyse.

Benq XL2420G
7/10

Çok düşük Input Lag'e ve gerçek G-Sync'e sahip. Renkler ayarlama ile bir miktar düzeliyor ancak TN panel ne kadar iyi olabilirse o kadar iyi tabii. Eksi olarak sayabileceğim şeyler;

DP ile ses taşınmıyor.
HDMI ile kullanıldığında maksimum 900p 144Hz oluyor.
Isınıyor biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı