Kullanıcı adı dosyalardan değiştirdikten sonra sistemde sorunlar oluştu

SamTwo

Yoctopat
Yukarıda da gördüğünüz gibi ben bugün kullanıcı adımı dosyalardan değiştirdim ve PC sıfırlanır gibi oldu ama uygulamalar kaldı sonrada masaüstündeki uygulamalar gitmişti, teker teker tekrardan koydum uygulamaları ancak bazıları klasör olduğundan dolayı arama çubuğuna yazdım çıkmadılar sonra program ekle ve kaldır yazdım arama çubuğuna yine çıkmadı sizce nedendir?

Asıl sorunum arama çubuğunda.

Dosya Ekleri

• 1658584762211.png
    1658584762211.png
    8 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Baştan işi yanlış yapmışsınız. Dosyadan isim değiştirme yapılmaması gerekiyor. Netplwzyi bozuyor. Belli bir zaman sonra mavi ekran hatalarıyla uğraşıyorsunuz. Netplwiz üzerinden değiştirmeniz gerekiyordu. Format atıp temiz sistemle sistemizini kullanın. Çok fazla sorun çıkacak.

Formatsız olmaz mı?

Her şeyi eski haline getirseniz bile netplwiz bozulduğu için hatalar çıkacak. Format atmanız gerek. 1. elden deneyimledim Windows güvenliğine bile sorun çıkartıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video ile yaptım.

Yapmasanız iyiymiş. Ne sorunlar çıkacağından bahsetmemiş. Bu şekilde değiştirmemek gerekiyor. Ayrıca neden PC'nin o an kullanan kullanıcının adını değiştirmek istiyorsunuz? Windows credentials gibi bir dünya yeri etkiliyor. Kurumsal iş yerleri dışında kullanıcı adı değişimi tamamen gereksiz.

Yapmasanız iyiymiş. Ne sorunlar çıkacağından bahsetmemiş. Bu şekilde değiştirmemek gerekiyor. Ayrıca neden PC'nin o an kullanan kullanıcının adını değiştirmek istiyorsunuz? Windows credentials gibi bir dünya yeri etkiliyor. Kurumsal iş yerleri dışında kullanıcı adı değişimi tamamen gereksiz.

Küçük kardeşim küfürlü bir isim koymuştu, bende kendi adımı koydum

Her neyse program ekle veya kaldır yerini bulamıyorum veya Adobe uygulamamı bulamıyorum sence nereden bulurum?

Küçük kardeşim küfürlü bir isim koymuştu, bende kendi adımı koydum

Her neyse program ekle veya kaldır yerini bulamıyorum veya Adobe uygulamamı bulamıyorum sence nereden bulurum?

Windows credentials yüzünden bulamıyorsunuz. Kullanıcıların yetkilerini düzenleyen bir arayüz var o arayüzde sizin kullanıcı adınız görünmüyor. Denetim Masası'na girip programlar kısmına girebiliyorsanız orada vardır. Yoksa dediğim gibi kullanıcı grupları gibi düzenlemeler içinde yer almayacağınız için birçok oyun uygulamayı yüklemede bile sorun yaşanacak. Format atıp geçin daha iyi.

@atar1993 PC geri yükleme yapsam?

Bak yapıyorum?

PC geri yüklemeyi kullanmıyorum. Net bir cevap veremeyeceğim maalesef. Ben bir sorunla karşılaştığımda direk format atıyorum. Format atması bunlarla uğraşmasından daha kısa sürer.

Geri
Yukarı