Çözüldü Kullanıcı Hesabı Denetimi kapadığı halde kalkan simgesi gitmedi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mert

Megapat
Makaleler
9
Bugün bilgisayarıma Windows 7 kurdum. Daha önceden onlarca kez kurmuştum zaten. Her şeyi hallettim, sıra geldi UAC (Kullanıcı hesabı denetimi)'a. Fakat bir sorunum var. UAC'yi kapatıyorum. Kapanıyor da ancak kalkan simgesi daha duruyor. Ne yaptıysam çözemedim. Yardımcı olur musunuz ?

Merhaba arkadaşlar. Bugün bilgisayarıma Windows 7 kurdum. Daha önceden onlarca kez kurmuştum zaten. Neyse. Bir sorun yok. Herşeyi hallettim. Sıra geldi UAC (Kullanıcı hesabı denetimi)'a. Fakat bir sorunum var. UAC'yi kapatıyorum. Kapanıyor da ancak kalkan simgesi daha duruyor. Ne yaptıysam çözemedim. Yardımcı olur musunuz ?

O kalkan simgesi UAC'ı kapattıktan hemen sonra gitmiyor. Ben de yeni format attım tekrar daha önce de aynısı oldu. 3-4 güne o kalkan gidiyor kendiliğinden. En azından bende öyle oluyor.

EnableInstallerDetection=1

Setup dosyalarındaki kalkanın nedeni bu değer, kısayollardakiyse o programın haklarının yükseltilmesi gerektiği yani yönetici hakları istediğinin belirtisidir. Arkadaşların dediği gibi UAC'yi kapadıysan -ki kapama- kendine kendine kaybolabilir o kalkan.

Arkadaşlar beni gerçekten rahatsız ediyor bu şey. Zaten küçücük simgelere de kalkan yapışınca kafayı yiyorum. Bir de setup açılınca sormaz mı ? Her zaman yaptığım şey UAC'ı kapatmak. Ancak hala silinmedi. Recep abi de bakıverse iyi olur :)

Anonim'in dediğini uyguladın mı?

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System adresine git ve EnableInstallerDetection değerini 0 yap. PC'yi yeniden başlat.

Bu arada kalkan nerede? Bi fotosunu koy da görelim. İlk defa senden duydum böyle bir şeyi. Nelere takıyorsunuz kafayı... Zamanınızı böyle şeylere harcayacağınıza CryEngine'e harcasanız Crysis 4 yapmıştınız şimdiye :)

uacsorunu.jpg

İşte o kalkan simgesi. Regedit'ten de hallettim ancak olmuyor. UAC kapalı ancak kalkan simgesi duruyor. Gerçekten gıcık oluyorum. Hayatımda en çok kafa patlattığım şey.

Recep Abi'nin çözümü oldu ve başardım. Kılıçsız kalkansız bir sistemim oldu :D

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System adresine git ve EnableInstallerDetection değerini 0 yap. PC'yi yeniden başlat.

Teşekkürler Recep abi.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı