Kullanıcı hesabı denetimi "Yönetici parolası girin" hatası

Raşit Gönenç

Kilopat
Makaleler
113
Yer
Bucak-Burdur
Daha fazla  
Meslek
Online İngilizce Öğretmeni
İyi günler. Bu hatayı almaktayım. Açmak istediğim klasörün, exe dosyasının yanında güvenlik kalkanı olanlara tıklıyorum. Daha sonra benden "Devam etmek için yönetici parolası yazın ve evet deyin." diyor. Ancak orada şifre girilecek hiçbir şey yok. Dahası evet tuşu silinmiş gibi gözüküyor. Evet diyemiyorsunuz. Kullanıcı hesaplarından parolayı değiştirmeyi planladım. Bu uyarıyı verdiği için çoğu şeye giremiyorum. Bu bağlamda Komut Sistemi (Yönetici) olarak başlatamıyorum.

Başlar > UAC > kaydıracı en alta çekin:

Xl8I1.png

Sanırım bunu da açmaya çalışırken aynı uyarıyı aldığım seçeneklerin arasında. Kullanıcı hesaplarından herhangi bir ayarı değiştiremiyorum. Kısaca başında şu kalkanın olduğu her şeyde aynı hata...

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha bu gün bunları yapmaya başladı. Nedenini bilmiyorum. Virüs programı olarak ilk başta Norton Antivirüs'ün deneme sürümünü kullanıyordum. Süre bitince Windows 8'in kendi programını kullanmaya başlamıştım. Durum bu ise ne yapmam gerek ? Tekrardan format mı atmalıyım ?

Neyse sanırım tekrardan format atacağım. Başka çözümü yok gibi görünüyor 4 saattir uğraşıyorum.

Aynı sorun bende de var yönetici şifresi istiyor ama yazamıyorum .... Önceden yönetici hesabımı yerel hesaba çevirdim. Bu hesabın yetkileri sınırlı olduğu için de sürekli yönetici şifresi istiyor ama tekrar yönetici hesabıma geçemiyorum.

Geri
Yukarı