Kullanıcılar dosyasında hiçbir yüklü dosya olmamasına rağmen 6 GB gösteriyor

Zynixx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba kullanıcılar dosyasının içine giriyorum hiçbir yüklü dosya olmamasına rağmen 6 GB gösteriyor neden böyle acaba diğer yazıları okudum ama yaptıkları bende işe yaramadı ve sürekli C diskim 2-3 GB alan kaplıyor bir şey indirmememe rağmen ve C diskinin içindekileri seçip özellikler kısmına baktığımda 40-46 GB alan kaplıyor ama C diskine özellikler dediğimde 76 GB alan kaplıyor 30 GB'si nerede?

Sistem geri yüklemeden olabilir. Sürekli kendine bir geri yükleme noktası oluşturuyor. Bu da depolama sorununa yol açıyor.

Ama sürekli bir 395 GB boş diyor bir 396 GB diyor bir 400 GB diyor ben zaten geri yükleme noktasını D diskine kurdum benim sorunum C de acaba virüs bulaşmış olabilir mi bir kere format attım tekrar format atsam PC yavaşlar mı parçalara zarar gelir mi?

Ama sürekli bir 395 GB boş diyor bir 396 GB diyor bir 400 GB diyor ben zaten geri yükleme noktasını D diskine kurdum benim sorunum C de acaba virüs bulaşmış olabilir mi bir kere format attım tekrar format atsam PC yavaşlar mı parçalara zarar gelir mi?

Ben C diskine kurulu olduğunu zannettim. Virüs için Kaspersky ile tam tarama yap. Format konusunu bilmiyorum.

Kaspersky ile tam taram yaptım ama hiçbir şey bulamadı özel tarama da yaptım onda da bulamadı Win Defender ile de yaptım yine bulamadı.

Bir bilgisayarcıya götürün bu konuda ne diyeceğimi bilmiyorum. En iyisi konuyu tekrar öne çıkarın belki gören olur. Virüs zaten yabancı kaynak indirmiyorsanız olacağını zannetmiyorum.

Geri yükleme noktaları çoğaldıysa, olabilir. Arada bir geri yükleme noktalarını elle temizleyebilirsiniz. Ve geri yükleme noktası için alan limiti koyun. Mesela max. 5 GB gibi.
İkinci olarakta gizli dosyaları göster diyerek, tekrar bütün dosyaları seçip özellikler kısmına bakın. Yer kaplayan bazı dosyalar gizli dosyalar içinde yer alıyor olabilir.

Geri yükleme noktaları çoğaldıysa, olabilir. Arada bir geri yükleme noktalarını elle temizleyebilirsiniz. Ve geri yükleme noktası için alan limiti koyun. Mesela Max. 5 GB gibi.
İkinci olarak da gizli dosyaları göster diyerek, tekrar bütün dosyaları seçip özellikler kısmına bakın. Yer kaplayan bazı dosyalar gizli dosyalar içinde yer alıyor olabilir.

Gizli dosyaları nereden göster diyeceğim?
Bir bilgisayarcıya götürün bu konuda ne diyeceğimi bilmiyorum. En iyisi konuyu tekrar öne çıkarın belki gören olur. Virüs zaten yabancı kaynak indirmiyorsanız olacağını zannetmiyorum.

Oyunindir. VIP'den Photoshop 2020 indirdim kurmadan önce RAR dosyasını Kaspersky ile tarattım 2 kere ve hiçbir şey bulmadı ben de Win Defender ile 2 kere tarattım yine bir şey çıkmadı ben de kurdum sonrasında hiçbir şey olmadı aynı siteden Office 2019 indirdim kurmadan RAR dosyasını yine kasper sky ile taratırken virüs buldu işlem başlattım sürekli bekleme işareti çıktı sonra RAR'ı sildim ama kullanıcılar dosyasında hiç yer açılmadı ben de photosop u kaldırdım denetim masasından C diskinin içinden program files a falan da girdim bütün Adobe dosyalarını sildim %appdata%den de sildim ama benim anlamadığım şey kullanıcılar da adımın olduğu dosyanın içindekileri seçip özellikler dediğimde 1 GB diyor adımın olduğu dosyayı seçip özellikler deyince 6 GB diyor neden böyle ve sürekli C diskinde ki boş alan boyutu değişiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı