Kullanılabilir RAM 4 GB ile sınırlı

Atakan B

Hectopat
Selamlar,
Yakın zamanda ısınma sorunundan dolayı bilgisayarımı tamir servise bıraktım. İşlemci fanı ve macun değiştirildi. Bilgisayara format atıldı. Bugün bilgisayarı teslim aldım ama RAM kullanımı 4 GB ile sınırlandırılmış durumda. Görev yöneticisinden baktığımda 3.9 kullanılmakta 4.1 ise donanıma gitmekte. Bunun nedeninin APU işlemci olduğunu öğrendim fakat servise vermeden önce 7.9GB civarında kullanırken şimdi 3.9GB kullanıyorum. RAM'larda sorun yok sistemde 8 GB gözüküyor. Bu 4 GB donanıma giden RAM'ı nasıl kaldırabilirim? BIOS'tan bunları denedim fakat değişen bir şey olmadı. Sistemconfig'de de üst sınırı falan kaldırdım değişiklik olmadı.

1623234578678.png

1623234603987.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanıma ayrılmış bölüm 4.1GB olarak yazıyor. Windows sürümüm 1511. normalde 20H2 kullanıyordum fakat memnun olmadığımdan 1511'e geçirttim.

32 Bit indirmiş olabilirsiniz 4.1 GB ayırmaz 19 sürümünü 64 Bit olarak kurun 15 sürümleri sıkıntılı diyorlar.

19 sürümleri yükleyin lütfen sorunları vardı 15 sürümlerinin.
Anladım teşekkürler deneyip sonucu paylaşacağım.
Windows sürümü değiştirince sorun çözülmedi. Tamire geri gönderdim. BIOS falan güncelledi ama değişen bir şey yok. APU gözükmüyor ama iptal de edilmiyor ona rağmen 4.1GB donanıma ayrıldı gözüküyor. Tamirci abi anakartta problem olabileceğini söyledi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı