Kullanılabilir RAM Miktarı 3.5 GB Sorunu

Makaleler
1
Daha fazla  
64 bit Windows 10 kullanıcısıyım. Daha dün format attım hala düzelmedi. Windows 7 kuruluyken de aynı şekilde RAM miktarının tamamını kullanamıyordum. Şu an 4 GB 1333 MHz'lik DDR3 RAM takılı. H55m-S2 anakarta sahibim. 4 GB RAM'den 3.5'ini kullanabiliyorum.

Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlat > çalıştır > msconfig yaz > ön yükleme sekmesi > gelişmiş seçenekler > bellek üst sınırı
Buranın açık olmadığından emin olun. Bende bu sorunu 8GB RAM'in 7.68 GB olarak gördüğünde çözmüştüm. Ayrıca açılışta kaç çekirdek olmasını da 4 yapmıştım. Bir deneyin.

Konu dışı;(Lol de kontrolw nickli hesabım var. Luficer alt isimde Morningstar yazan biri var acaba siz misiniz?:D)

Başlat > çalıştır > msconfig yaz > ön yükleme sekmesi > gelişmiş seçenekler > bellek üst sınırı
Buranın açık olmadığından emin olun. Bende bu sorunu 8GB RAM'in 7.68 GB olarak gördüğünde çözmüştüm. Ayrıca açılışta kaç çekirdek olmasını da 4 yapmıştım. Bir deneyin.

Konu dışı;(Lol de kontrolw nickli hesabım var. Luficer alt isimde Morningstar yazan biri var acaba siz misiniz?:D)

Yok ben değilim. :D Ve sorunum çözülmedi hala. Dediğinizi yaptım ve 3.9 GB oldu. 100 MB'tın lafını yapmam ama neden o 100 MB'ı kullanamıyorum acaba. :D Çünkü RAM yükseltmeyi düşünüyorum, sorun devam ederse üzecek. :(

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı