Kullanılabilir RAM Miktarı Sorunu

Aynı sorun bende de vardı ve çözdüm şöyle anlatayım bu anakartın aynısından bende de var işlemcinin termal macununu değiştirdikten sonra böyle bir sorunla karşılaştım ilk önce birçok yerde araştırma yaptım ve sorun genellikle işlemci soğutucusunun vidalarını çok sıkmaktan ve RAM yuvalarının temiz olmamasından kaynaklanıyormuş ilk önce bilgisayarın kasasını açtım işlemci soğutucusunu çıkarıp işlemci yuvasına üfledim daha sonra işlemciyi düzgün bir şekilde yuvasına oturttum bu sefer işlemci soğutucusunun vidalarını çok fazla olmayacak şekilde sıktım RAM'i söküp silgi ile bakır Pinleri temizledim daha sonra RAM yuvalarını diş fırçası ile çok bastırmadan temizledim ardından BIOS'u sıfırladım (BIOS'u sıfırlamak için BIOS pilini çıkarıp 2 dakika bekledim ) ve bilgisayara gücü verdim ardından ekrana BIOS ile alakalı yazılar geldi F2 tuşuna bastım ve bilgisayar açılınca kontrol ettim ve kullanılabilir RAM ibaresi kaybolmuştu emin olmak için görev yöneticisinden performans sekmesinden kontrol ettiğimde RAM'ların sorunsuz bir şekilde çalıştığını gördüm

Geri
Yukarı