Çözüldü Kullanılan fiziksel bellek: %80

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

vivirmidas

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Dizüstü bilgisayarımda daha önceden oyun oynarken Mem Reduct ile kontrol ettiğimde sanal bellek %70'lerde oluyordu ve fiziksel bellek %40'larda kalıyordu. Şu anda kasan bir oyun açtığımda fiziksel bellek %80'lere geliyor, sanal bellek %40'larda.

Farkında olmadan bir ayar mı değiştirdim ya da kendiliğinden mi oldu emin olamadım, açıkçası zaten çok hakim değilim bu konulara. Eskisi gibi sanal bellek ağırlıklı çalışması için ne yapabilirim? Gelişmiş sistem ayarlarından sanal bellek ölçütlerini değiştirdim fark eden bir sonuç göremedim.

Ayrıca mevcut RAM 8 GB, bunun yerine 16 GB RAM takılsa performans artar mı? Bilgisi olanlar fikir verirse sevinirim.

Çözüm
Zaten 8 GB RAM'le artık oyun oynanmaz, bir 8 GB daha alıp rahatınıza bakın.
Teşekkürler, deneyeceğim.

Başlat>Arama>Gelişmiş sistem ayarlarını görüntüle>Performans ayarları>Gelişmiş sekmesi>Sanal Bellek
Teşekkürler, sanal belleği artırmayı denedim. Zaten sorun sanal bellek değil fiziksel belleğin yoğun kullanılmasıydı. Çözümü buldum.

Aynı sorunla karşılaşanlar için çözüm;

Çalıştır'dan msconfig ile Hizmetler'i açıp "Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle" seçeneğini seçip kalan liste için Tümünü Devredışı Bırak seçeneğine tıkladım. PC'yi yeniden başlattıktan sonra fiziksel bellek kullanımı %30 oranında düştü.
Sisteminize bir 8 GB daha ekleme yaparsanız çok ciddi performans artışı yaşayacaksınız. Ama bunun yerine sanal bellek arttıra dabilirsiniz. Ancak sanal bellek kullanımı SSD'li bir bilgisayarda tavsiye edilir. Aksi halde HDD'ye yük binerse PC çok yavaşlar.

Sanal bellek arttırmak için:

Başlat>Arama>Gelişmiş sistem ayarlarını görüntüle>Performans ayarları>Gelişmiş sekmesi>Sanal Bellek

Zaten 8 GB RAM'le artık oyun oynanmaz, bir 8 GB daha alıp rahatınıza bakın.
Teşekkürler, deneyeceğim.

Teşekkürler, sanal belleği artırmayı denedim. Zaten sorun sanal bellek değil fiziksel belleğin yoğun kullanılmasıydı. Çözümü buldum.

Aynı sorunla karşılaşanlar için çözüm;

Çalıştır'dan msconfig ile Hizmetler'i açıp "Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle" seçeneğini seçip kalan liste için Tümünü Devredışı Bırak seçeneğine tıkladım. PC'yi yeniden başlattıktan sonra fiziksel bellek kullanımı %30 oranında düştü.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı