Kullanılmış motor yağı lastik parlatır mı?

1Mehmet_Bey

Centipat
Daha fazla  
Mobiletimin lastikleri bayağı grileşti, ben de internette bir videoda adamın araç lastiklerini kullanılmış simsiyah motor yağı sürerek lastiği yepyeni alınmış gibi olduğunu görmüştüm. Sizce doğru mu? (Arap sabunu kullan falan demeyin sadece bunun doğru olup olmadığını merak ediyorum)

Parlatır parlatmasına da sonra da çatlatır çatlamasına. Motor yağı dediğin şey kimyasal bir asit ve içerisindeki deterjan etkisi yapan kimyasallar lastik ile etkileşime girebilecek düzeyde.

Mobiletimin lastikleri bayağı grileşti, ben de internette bir videoda adamın araç lastiklerini kullanılmış simsiyah motor yağı sürerek lastiği yepyeni alınmış gibi olduğunu görmüştüm. Sizce doğru mu? (Arap sabunu kullan falan demeyin sadece bunun doğru olup olmadığını merak ediyorum)
Motosiklet için tabi ki yanlış. Yağ sürersen lastikler nasıl yol tutacak?

Yani yazarken düşünmüyorlar mı bot(AI) mi yazıyor bende bilmiyorum
Birincisi: yapay zeka neden bir forumda konu açsın? Nasıl olsa tüm internete erişimi var.
İkincisi: yağı lastiğin yola temas eden kısmına değil, lastiğin yan kısımlarına sürmekten bahsediyordum. Yani yol tutuşuna herhangi bir etkisi olmayacak.

Birincisi: Yapay zeka neden bir forumda konu açsın? Nasıl olsa tüm internete erişimi var.
İkincisi: Yağı lastiğin yola temas eden kısmına değil, lastiğin yan kısımlarına sürmekten bahsediyordum. Yani yol tutuşuna herhangi bir etkisi olmayacak.

Lastik sürdüğün yağı emeyecek ve istesen de istemesen de etkileyecek

Geri
Yukarı