Kullanmadığım ayların vergi borcunu çıkardılar

Volkan S

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar iki günce TT'den Turkcell'e hat taşıdım. TT de iken vergimi hep ödedim. Bugün Turkcell hattıma TT'den mesaj gelmiş. "2022 yılında devlete sizin adınıza ödenmiş olan telsiz kullanım ücretinin tarafınızdan tahsil edilemeyen 37.75 TL'lik kısmına ilişkin borç bilgileriniz, numaranızı taşıdığınız işletmeciye bildirilecektir." 4,19 dan 9 aylık vergi bu oluyor. 2022'nin diğer ayları için benden vergi tahsil etmek istiyor. Artık bu şekilde mi oluyor işler. Kullanmasan da o yılı komple ödüyor muyuz? Benim yapmam gereken bir şey var mı? Teşekkürler.

Benzer bir konuda şöyle denmiş:
Evet hocam mesajınızı yeni gördüm. Bende araştırdığımda ilettiğiniz gibi operatör bunu kullanıcının adına devlete yıllık ödüyormuş. Biz bunu 12 ay süreyle taksit halinde ödüyormuşuz. bu süre zarfında numara taşınırsa haliyle eski operatör yeni operatöre bu bilgileri gönderiyormuş. Yeni olan da bu geri kalan taksitleri senden almaya devam ediyor. Turkcell'in sitesinde ayrıntılı cevap yazmışlar. Bende oradan öğrendim. Teşekkürler. İyi sosyaller.

Geri
Yukarı