Kur'an yakılmasına tepki olarak Atatürk büstüne saldırdılar!

Kısaca din kullanılıp halk manipüle ediliyor. Günümüz Orta Doğu zaten muhteşem bir yer. Şeriatla yönetiliyor diyorlar cihat adı altında 2 Müslüman birbirine sıkıyor. Gerçekten dinlerine bağlı yani İslama göre hareket etseler böyle bir hareket yapmazlar zaten. Maalesef cehalet olunca hal böyle oluyor.

Son düzenleme:
Atatürk'e karşı yapılan saldırılar son yıllarda çok artmaya başladı, yeter artık. Gerçekten çok yazık, gereken cezalar verilmeli.

Bende dinimi seven birisi olarak Atatürk'ü sevmiyorum ama saldırması yanlış olmuş bence.
Bir forum sitesinde bile insanların halen Atatürk’ü “din düşmanı” zannederek sevmiyor olmasını görmek çok üzücü.

Ciddi manada Atatürk’ün derdinin din yerine devlet olduğunu kavrayabilmek için zeka gerektiğine kanaat getirmeye başlıyorum.

Saygı duyuyorum tabii ki düşüncenize bir soru sorabilir miyim?
Halifeliğin kaldırılması doğru bir karar mıydı?

Evet. Laik devlet anlayışı benimsendiğinde, ülke yöneticisinin dini makamı olmaz. Ayrıca halifelik bir işe yarıyor olsaydı Araplar onca askerimizi şehit etmezlerdi. Halifelik bizimdi o dönemde de.

Halifeliğin kaldırılması devletin laikleşebilmesi yönünde olan ciddi bir siyasi devrimdi.

Devletin değil, halkın -isteğe bağlı olarak- dininin olabildiğini kavrayabildiğiniz takdirde Atatürk’ü ciddi manada anlayabileceksiniz.

Ne alakası var bu dediklerinin? Eşcinsellerle alıp veremediğiniz nedir anlamıyorum. Bu söylemin, en az Atatürk büstüne saldırmak kadar alakasız. Büyüyün artık.

Evet. Laik devlet anlayışı benimsendiğinde, ülke yöneticisinin dini makam olmaz.

Halifeliğin kaldırılması devletin laikleşebilmesi yönünde olan ciddi bir siyasi devrimdi.

Devletin değil, halkın dininin olduğunu kavrayabildiğiniz takdirde Atatürk'ü ciddi manada anlayabileceksiniz.

Petrikhane niye kaldırılmadı.
Halifeliği kaldırmak yerine verilen yetkileri kısıtlansaydı veya o zamanki halife yerine başka bir halife getirilseydi daha doğru olmaz mıydı?

Bahane Kuran. Her şeye alet ettikleri gibi kendi kuyruk acılarını da dine, Kuran'a bağlamayı çok seviyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…