Kur'an yakılmasına tepki olarak Atatürk büstüne saldırdılar!

Bugün tum İslam ulkeleri dini, devlet islerine karistirmis durumda halleri ortada. Karistirmayanlarin devletlerin de halleri ortada. Fazla detay aramaya yok. Goruyoruz ki atam hakli cikmis. Din, halki yonetmek icin en kolay silahlardan birisi. Yoksa bastaki yoneticilerin dindar falan oldugu yok. Ayni seyi zamaninda bu ulke kurulurken seyhler yapiyordu. Kendileri sefa surerken, para icerisinde yuzerken, genc kizlara hatta oglanlara tecavuz ederken halka yalan yanlış din bilgisi pompalayip cumhuriyet yonetimine karsi halki kiskirtiyorlardi. Sonlari iyi bitmedi tabii :)

Kısaca din kullanılıp halk manipüle ediliyor. Günümüz Orta Doğu zaten muhteşem bir yer. Şeriatla yönetiliyor diyorlar cihat adı altında 2 Müslüman birbirine sıkıyor. Gerçekten dinlerine bağlı yani İslama göre hareket etseler böyle bir hareket yapmazlar zaten. Maalesef cehalet olunca hal böyle oluyor.

Son düzenleme:
Atatürk'e karşı yapılan saldırılar son yıllarda çok artmaya başladı, yeter artık. Gerçekten çok yazık, gereken cezalar verilmeli.

Bende dinimi seven birisi olarak Atatürk'ü sevmiyorum ama saldırması yanlış olmuş bence.
Bir forum sitesinde bile insanların halen Atatürk’ü “din düşmanı” zannederek sevmiyor olmasını görmek çok üzücü.

Ciddi manada Atatürk’ün derdinin din yerine devlet olduğunu kavrayabilmek için zeka gerektiğine kanaat getirmeye başlıyorum.

Bir forum sitesinde bile insanların halen Atatürk'ü “din düşmanı” zannederek sevmiyor olmasını görmek çok üzücü.

Ciddi manada Atatürk'ün derdinin din yerine devlet olduğunu kavrayabilmek için zeka gerektiğine kanaat getirmeye başlıyorum.

Saygı duyuyorum tabii ki düşüncenize bir soru sorabilir miyim?
Halifeliğin kaldırılması doğru bir karar mıydı?

Evet. Laik devlet anlayışı benimsendiğinde, ülke yöneticisinin dini makamı olmaz. Ayrıca halifelik bir işe yarıyor olsaydı Araplar onca askerimizi şehit etmezlerdi. Halifelik bizimdi o dönemde de.

Halifeliğin kaldırılması devletin laikleşebilmesi yönünde olan ciddi bir siyasi devrimdi.

Devletin değil, halkın -isteğe bağlı olarak- dininin olabildiğini kavrayabildiğiniz takdirde Atatürk’ü ciddi manada anlayabileceksiniz.

İsveç'te Kur'an yakılmasına tepki olarak Türkiye'deki bir Atatürk büstüne saldırmak ne alaka?

İlla İsveçlileri kızdırmak istiyorlarsa iki mülteci dövüp, LGBT bayrağı yaksınlar çıldırırlar zaten.
Ne alakası var bu dediklerinin? Eşcinsellerle alıp veremediğiniz nedir anlamıyorum. Bu söylemin, en az Atatürk büstüne saldırmak kadar alakasız. Büyüyün artık.

Evet. Laik devlet anlayışı benimsendiğinde, ülke yöneticisinin dini makam olmaz.

Halifeliğin kaldırılması devletin laikleşebilmesi yönünde olan ciddi bir siyasi devrimdi.

Devletin değil, halkın dininin olduğunu kavrayabildiğiniz takdirde Atatürk'ü ciddi manada anlayabileceksiniz.

Petrikhane niye kaldırılmadı.
Halifeliği kaldırmak yerine verilen yetkileri kısıtlansaydı veya o zamanki halife yerine başka bir halife getirilseydi daha doğru olmaz mıydı?

İstanbul Sultanbeyli'de bir kişi İsveç’te Kur’an yakılmasına tepki olarak iki okuldaki (ortaokul olduğu söyleniyor) Atatürk büstüne saldırdı.

CHP İlçe Başkanı Özgür Erdem’in ihbarı üzerine saldırıyı gerçekleştiren şahıs gözaltına alındı.

Peki ya olayın alakasızlık seviyesine ne demeli? Konu nasıl, ne zaman, neden Atatürk'e geldi, mantıklı bir açıklaması yok. Bizim millet artan zamlardan sonra su diye kolonya içiyor sanırsam.
Eki Görüntüle 1641712
Bahane Kuran. Her şeye alet ettikleri gibi kendi kuyruk acılarını da dine, Kuran'a bağlamayı çok seviyorlar.

Geri
Yukarı