Çözüldü Kurtarma Bölümü ve EFI Sistem Bölümünü HDD'den Silmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rainbowtrout

Hectopat
İki gün önce belli bir sebepten dolayı Windows yüklü olan SSD'yi HDD'ye klonlamıştım. Technopat rehberindeki AOMEI programı sayesinde.
Daha sonra HDD'ye yüklediğim Windows ile işim bittiği için SSD ve HDD'yi bilgisayarıma taktım ve SSD'den boot ettim.
HDD'yi biçimlendirmek istedim fakat Kurtarma Bölümü ve EFI sistem bölümünü silemedim.
Silinmeyen Disk Bölümünü Silme Rehberi videosundaki işlemler bende hata verdi.

YARDIM.PNG

@Recep Baltaş
@Ali Güngör

EDIT:
Sıkıntıyı giderdim.
Diskpart komut satırındayken, Disk 1'i selected disk yaptıktan sonra "clean" komutu ile tüm disk silindi tam da aradığım komutmuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki gün önce belli bir sebepten dolayı Windows yüklü olan SSD'yi HDD'ye klonlamıştım. Technopat rehberindeki AOMEI programı sayesinde.
Daha sonra HDD'ye yüklediğim Windows ile işim bittiği için SSD ve HDD'yi bilgisayarıma taktım ve SSD'den boot ettim.
HDD'yi biçimlendirmek istedim fakat Kurtarma Bölümü ve EFI sistem bölümünü silemedim.
Silinmeyen Disk Bölümünü Silme Rehberi videosundaki işlemler bende hata verdi.

Eki Görüntüle 307380
@Recep Baltaş
@Ali Güngör

EDIT:
Sıkıntıyı giderdim.
Diskpart komut satırındayken, Disk 1'i selected disk yaptıktan sonra "clean" komutu ile tüm disk silindi tam da aradığım komutmuş.
Sayende sorunu ben de çözdüm. Teşekkürler.

Bende daha garip bir sıkıntı var EFI kurtarma HDD'de ama SSD'de bu bölümlerin hiçbiri yok Fast Boot özelliğini BIOS'tan kapatınca PC açılıyor başka türlü açılmıyor 0xc000000e hatası veriyor. Hem HDD'yi clean edip hem de SSD'de bunları oluşturmam lazım galiba PC'nin 2. gününden bilgisayarcı yolu gözüktü bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı