Kurtarma modundan çıkmayan bilgisayar SSD ile düzelir mi?

• Konuyu başlatan OnePC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 816

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
SSD veya HDD modeli
Intel 512 GB M2 SSD
Merhaba. Bilgisayarım sürekli hatalar alıyor. Kapanıyor, açılmıyor, kurtarma moduna giriyor, takılıyor, donuyor, mavi yeşil kırmızı şeritler çıkıyor. Formatlar attım düzelmedi de. Yeni alacağım SSD Bu sorunu çözer mi acaba? Kimi çözer diyor kimi de çözmez diyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekrandaki çizgilerin çoğu VRAM ve RAM sorunu oluyor ama işletim sistemi bile çalıştıramıyorsunuz o yüzden ekran kartını test etmeniz imkansıza yakın.
Bir yukarıdaki kişinin dediği gibi servise vermelisiniz.
İşletim sistemi de çöküyor kapanıyor donuyor. Servise göndermek çözüm sanırsam.

@OnePC RAM modülünün kasaya giriş ucunu silgiyle temizleyip tekrar deneyebilir misiniz, çok saçma duyuluyor olabilir ama ben olsam denerdim.
RAM'de anakarta bağlı diye biliyorum. 4x4 var 1'i anakarta sabitti sanırsam.

Muhtemelen işlemciyi (en azından dahili grafik birimini) yaktınız.

İşlemci modeli nedir?
AMD Ryzen 5 3500U

İşlemci yansa hiç görüntü gelmez diye düşünüyorum. Eski işlemcim yandığında görüntü gelmiyordu.
Bende öyle düşünüyorum. Ayriyeten Kernel Power 41 Hatası da veriyor.

Lehimlerden biri ya da birkaçı yandıysa sadece, görüntü gelmeye devam edebilir ancak tam da arkadaşın attığı gibi sorunlar oluşur.
Tamir olmaz mı yani ?

Tamir olmaz mı yani ?
Teknik servise götürün, kontrol etsinler. RAM ile ilgili bir sorunsa değiştirirsiniz, ancak anakarttaki ağır bir hasar veya işlemciyle ilgili bir sorunsa at çöpe. O bilgisayar için o kadar kabarık fatura ödenmez, yenisini al daha iyi.

Teknik servise götürün, kontrol etsinler. RAM ile ilgili bir sorunsa değiştirirsiniz, ancak anakarttaki ağır bir hasar veya işlemciyle ilgili bir sorunsa at çöpe. O bilgisayar için o kadar kabarık fatura ödenmez, yenisini al daha iyi.
Bir tane tamirciye götürürümde tanıdık baksınlar. Ama şu testi yapmam gerek de başka türlü olmuyor mu test ?

Bilgisayar kendini açık tutamıyor daha, nasıl yapacaksın?
Evet, haklısınız. Bende sinirden ne dediğimi bilmiyorum. Kusura bakmayın lütfen. Yarına bırakırız artık servise. Bunu fa satıp kâr etmek için almıştım. Zarar edeceğim sanırsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı