Rehber Kurulum Ekranında TPM 2.0 ve SecureBoot Bypass - Regedit

bu yöntem ile artık dosya değiştirmeden TPM 2.0 veya Secure Boot desteklemeyen anakartınızda kurulum problemi yaşamayacaksınız.​

1. kurulum ekranına geldiğinizde, Shift + F10 kombinasyonu ile komut istemini açıyorsunuz.
2. komut istemi satırına, regedit komutunu yazıp, kayıt defteri düzenleyicisini açıyorsunuz.

3. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup altında labconfig isimli bir anahtar oluşturuyorsunuz.
3. TPM zorunluluğunu kaldırmak için, HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig altında bypasstpmcheck adlı ve değeri 1 olan bir dword girdisi oluşturuyorsunuz.

4. Secure Boot zorunluluğunu kaldırmak için de HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig altında bypasssecurebootcheck adlı ve değeri 1 olan bir dword girdisi oluşturun.

5. işlem bu kadar. Komut istemini kapatıp daha önceden nasıl Windows kurulumu yapıyorsanız aynı şekil de kurulumu yapıyorsunuz.

Bu girdileri kurulum ekranında eklerseniz, Secure Boot destekleyip TPM 2.0 desteklemeyen sistemlerde veya her ikisini de desteklemeyen sistemlerde (EFI-legacy BIOS'ta denenmedi.), Windows 11'i hata almadan kurabilirsiniz.

Not: Yöntemi forumda birisi mesaj olarak yazmıştı fakat araştırdım ve kendim denedim kesinlikle çalışıyor. Bizzat denedim bir problem karşılaşmadan disk bölümleme ekranına gelebildim. Kesinlikle modifiye edilmiş ISO ile değil, bire bir "21996.1.210529-1541.co_release_clıent_consumer_X64FRE_en-us" isimli ISO ile denedim. yöntemin çalıştığını kanıtladığımı düşünüyorum ve inanmayanlar kendileri deneyebilir.

Eki Görüntüle 1086725

Eki Görüntüle 1086720

Eki Görüntüle 1086721

Eki Görüntüle 1086731

TPM durumunu ve Secure Boot durumunu buradan görebilirsiniz. Anakartımın modeli, ASUS H87-PLUS.

Temiz kurulum değil de güncelleme olarak geçsem dosyalarım gider mi? (ISO)

Peki bende TPM var anakartın kitapçığında da yazıyor BIOS'da menüsünü gösteriyor. Fakat BIOS güncellemeleri sonrası bazı menülere ulaşamıyorum artık. Ve Windows'ta TPM kontrol işleminde de çıkmıyor. Gösterdiğin çözüm dışında sence yapmam gereken bir çözüm var mı?

Peki bende TPM var anakartın kitapçığında da yazıyor BIOS'da menüsünü gösteriyor. Fakat BIOS güncellemeleri sonrası bazı menülere ulaşamıyorum artık. Ve Windows'ta TPM kontrol işleminde de çıkmıyor. Gösterdiğin çözüm dışında sence yapmam gereken bir çözüm var mı?
Hayır hocam kurulum ekranında değerleri regedit üzerine girdikten sonra başka bir şey yapmana gerek yok. "Install Now" dedikten sonra kurabilirsin artık.
Temiz kurulum değil de güncelleme olarak geçsem dosyalarım gider mi? (ISO)
Ben sızdırılan iso ile güncelleyemedim Windows 10'u 11'e. Gitmezde olmadı bende.

Anladım onu ben başka yolu var mıdır bendeki görünmeyen TPM'yi aktifleştirmenin diye sormuştum. Yöntem tamam onu zaten uygularız inşaallah.
Intel ise Platform Trust Technology ayarını açmak lazım.
AMD ise AmdfTPM ayarı vardı. Biosunuzu eski versiyona düşürürseniz o ayarlara ulaşabilirsiniz şayet şu an ki bios versiyonunda kapalıysa.

Bilgisayarım UEFI desteklemiyor. Valorant gibi oyunlara girerken de TPM istiyor Windows 10'da girebiliyordum ama şu an giremiyorum. Bunu açabilme ihtimalim yok mu yine regedit üzerinden?

Yeni konular

Geri
Yukarı