Rehber Kurulum Ekranında TPM 2.0 ve SecureBoot Bypass - Regedit

Temiz kurulum değil de güncelleme olarak geçsem dosyalarım gider mi? (ISO)

Peki bende TPM var anakartın kitapçığında da yazıyor BIOS'da menüsünü gösteriyor. Fakat BIOS güncellemeleri sonrası bazı menülere ulaşamıyorum artık. Ve Windows'ta TPM kontrol işleminde de çıkmıyor. Gösterdiğin çözüm dışında sence yapmam gereken bir çözüm var mı?

Hayır hocam kurulum ekranında değerleri regedit üzerine girdikten sonra başka bir şey yapmana gerek yok. "Install Now" dedikten sonra kurabilirsin artık.
Temiz kurulum değil de güncelleme olarak geçsem dosyalarım gider mi? (ISO)
Ben sızdırılan iso ile güncelleyemedim Windows 10'u 11'e. Gitmezde olmadı bende.

Anladım onu ben başka yolu var mıdır bendeki görünmeyen TPM'yi aktifleştirmenin diye sormuştum. Yöntem tamam onu zaten uygularız inşaallah.

Anladım onu ben başka yolu var mıdır bendeki görünmeyen TPM'yi aktifleştirmenin diye sormuştum. Yöntem tamam onu zaten uygularız inşaallah.
Intel ise Platform Trust Technology ayarını açmak lazım.
AMD ise AmdfTPM ayarı vardı. Biosunuzu eski versiyona düşürürseniz o ayarlara ulaşabilirsiniz şayet şu an ki bios versiyonunda kapalıysa.

Yok şimdi oldu PTT yani Platform Trust Technology kapalı bende. Çok teşekkürler kardeşim bende onu açsam mı diye kara kara düşünüyordum. Ya tamamen uygunmuş benim PC.

Bilgisayarım UEFI desteklemiyor. Valorant gibi oyunlara girerken de TPM istiyor Windows 10'da girebiliyordum ama şu an giremiyorum. Bunu açabilme ihtimalim yok mu yine regedit üzerinden?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…