Çözüldü Kurulum imaj zip dosyasındaki _MACOSX klasörü nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eren T.

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Başlıktan da anlaşılıcağı gibi.

1685359059115.png

Çözüm

Eki Görüntüle 1798453

macOS işletim sistemine özgü bazı bilgileri o klasörde taşıyor. Windows'taki dosya oluşturma tarihi, değiştirme tarihi vs gibi bilgiler o klasörde tutuluyor. MacOS'da ZIP açılınca bu bilgiler kullanılıyor ve ZIP'in içinde gözükmüyor gizli tutuyor. Ama Windows bu dosyaları kullanmadığı için gösteriyor.

başka kaynaktan alıntıdır.

Eki Görüntüle 1798453

macOS işletim sistemine özgü bazı bilgileri o klasörde taşıyor. Windows'taki dosya oluşturma tarihi, değiştirme tarihi vs gibi bilgiler o klasörde tutuluyor. MacOS'da ZIP açılınca bu bilgiler kullanılıyor ve ZIP'in içinde gözükmüyor gizli tutuyor. Ama Windows bu dosyaları kullanmadığı için gösteriyor.

Çözüm
Benim verdiğim konudan güncel imajı indirebilirdin. Ancak o MacOS klasörü bir şey ifade etmiyor. Cache dosyası gibi düşünebilirsin. Göz ardı et.

Benim verdiğim konudan güncel imajı indirebilirdin. Ancak o MacOS klasörü bir şey ifade etmiyor. Cache dosyası gibi düşünebilirsin. Göz ardı et.

Konuyu görmemişim hocam özür dilerim.

macOS'dan Windows'a erişirsek desktop.ini gibi düşünebiliriz o zaman değil mi?

Bu imaj ile devam et.

Hangi imaj hocam sizin söylediğiniz mi benim indirdiğim mi? İnternet hızım yavaş tekrar indiremem. Sorun çıkarsa indiririm.

Geri
Yukarı