Kurulum sırasındaki disk biçimlendirme kısmı

Fregat.

Hectopat
Yer
Yerel Disk (C:)
Daha fazla  
Eski sistemime Windows 7 kuracağım harddiskimde önemli verilerim bulunuyor verilerime sorun oluşmadan aşağıdaki kısmı nasıl yapmalıyım, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhalde resim ekleyecektiniz ama gelmemiş. Bir fotoğraf alabilir miyiz? Ayıracağınız bölümler hakkında bilgi sahibi olalım birincil falan filan.

Resime gerek olduğunu düşünmüyorum bildiğimiz disk biçimlendirme kısmı yardımcı olur musunuz?@Kayra Sarı

Size şöyle bir soru soracağım şu an sistemde ne var OS olarak? Eğer bir OS yüklüyse Windows 7 ISO'sunu indirip USB'ye yazmadan bilgisayarınızdan upgrade edebilirsiniz. Verilerinize de zarar gelmemiş olur tabii verilerimi sakla seçeneğini seçerseniz.

İlla diyorsanız ben USB'den Boot edeceğim diyorsanız verileri silmeden particition oluşturmak mümkün olmaz diye düşünüyorum. Sebebi şu ki yeni OS kurmadan önce bütün diskleri silip 2 tane daha part oluşturmanız gerekir C: Ve D: Olarak. Bence normal OS'den kurabilirsiniz eğer olur diyorsanız videoları var isterseniz ben de anlatabilir verileri nasıl saklarsınız.

Size şöyle bir soru soracağım şu an sistemde ne var OS olarak? Eğer bir OS yüklüyse Windows 7 ISO'sunu indirip USB'ye yazmadan bilgisayarınızdan upgrade edebilirsiniz. Verilerinize de zarar gelmemiş olur tabii verilerimi sakla seçeneğini seçerseniz.

İlla diyorsanız ben USB'den Boot edeceğim diyorsanız verileri silmeden particition oluşturmak mümkün olmaz diye düşünüyorum. Sebebi şu ki yeni OS kurmadan önce bütün diskleri silip 2 tane daha part oluşturmanız gerekir C: Ve D: Olarak. Bence normal OS'den kurabilirsiniz eğer olur diyorsanız videoları var isterseniz ben de anlatabilir verileri nasıl saklarsınız.@Kayra Sarı
Şuanda windows 10 var ve ben windows 7 istiyorum sıfırdan kurulum yapmak istiyorum harddiskime zarar gelmeden

Windows 10'dan Windows 7'ye geçmeyin bence.
Böyle bir şey de zaten sıfırdan kurulum dışında yapılamaz.
Windows 7'ye içerik güncellemesi falan gelmeyeceği için bence geçmeyin.
İlla geçeceğim diyorsanız verilerinize elveda demek zorundasınız.
Bir 100 GB USB bulup önemli dosyalarınızı atın isterseniz sonradan Windows 7'ye atarsınız.

Windows 10'dan Windows 7'ye geçmeyin bence.
Böyle bir şey de zaten sıfırdan kurulum dışında yapılamaz.
Windows 7'ye içerik güncellemesi falan gelmeyeceği için bence geçmeyin.
İlla geçeceğim diyorsanız verilerinize elveda demek zorundasınız.
Bir 100 GB USB bulup önemli dosyalarınızı atın isterseniz sonradan Windows 7'ye atarsınız.

Pek umrumda değil açıkçası güncelleme gelmeyeceği Windows7 seviyorum ve kim ne derse desin en performanslı sistem.

Pek umrumda değil açıkçası güncelleme gelmeyeceği Windows7 seviyorum ve kim ne derse desin en performanslı sistem.

En performanslı sistem tartışmasız Win 8.1 Home'dur ama bunu tartışmayalım.
Temiz kurulum yaparken verileri kurtaramazsınız. USB'ye atın sonra Windows 7'ye atın.
Bütün disk bölümlerini silip 2 yeni bölüm oluşturun.

En performanslı sistem tartışmasız Win 8.1 Home'dur ama bunu tartışmayalım.
Temiz kurulum yaparken verileri kurtaramazsınız. USB'ye atın sonra Windows 7'ye atın.
Bütün disk bölümlerini silip 2 yeni bölüm oluşturun.

Efendim sizdemi sorun var bendemi anlayamadım D: Disk kısmını doğru yaptığınızda harddiskiniz etkilenmiyor ve kurulumdan sonra verileri kurtarabiliyorsunuz bununla ilgili abartısız 30 adet video izledim sadece size göre yaparsam 200 TL bir flash belleğe para vermek zorunda kalacağım. Lütfen! Gereksiz muhabbet yapmayalım bir bilginiz yoksa yazmanıza gerek yok.

Son düzenleme:
Efendim sizdemi sorun var bendemi anlayamadım D: Disk kısmını doğru yaptığınızda harddiskiniz etkilenmiyor ve kurulumdan sonra verileri kurtarabiliyorsunuz bununla ilgili abartısız 30 adet video izledim sadece size göre yaparsam 200 TL bir flash belleğe para vermek zorunda kalacağım. Lütfen! Gereksiz muhabbet yapmayalım bir bilginiz yoksa yazmanıza gerek yok.

Peki hocam yine de teşekkür ederim ilginiz için :(

Geri
Yukarı