Çözüldü Kurulum sonrası RX 550 çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Reny.

Kilopat
Daha fazla  

Bilgisayarı kurup çalıştırdığımda kasanın fanı, işlemci soğutmasının fanı ve anakarttaki ve RAM'deki ışıklar yanarken ekran kartının fanları ne dönüyor ne de ekrana görüntü geliyor. Direkt sokete oturttum fakat ekran kartında herhangi bir pin girişi olmadığı için bir kablo takmadım ekran kartına. Ne yapmalıyım?

Anakartım: MSI MPG B550 GAMING Wi-Fi
İşlemcim: Ryzen 5 3600

İki ekran kartı slotu gözüküyor. Diğeriyle de deneyebilirsiniz.

Ekran kartı sağlam mı? Başka PC'de denendi mi?

Anlıyorum. İşlemcide de dahili grafik birimi yok. Ekran kartının sağlam olduğunun teyiti gerekir.

Tamamdır hocam. Ekran kartı sağlamsa belki anakart üzerinden ayar yapmak gerekebilir. Daha önce bir konuda X570 bir anakart ile beslemesi olmayan ekran kartı ile sorun yaşayan bir arkadaşa rastlamıştım. Konuyu bulamadım. Yine de buraya yazmak istedim. Belki, bulabilen arkadaşlar olur. Üzerinden bir ayar yaparak görüntü almıştı.

Tamamdır hocam. Ekran kartı sağlamsa belki anakart üzerinden ayar yapmak gerekebilir. Daha önce bir konuda X570 bir anakart ile beslemesi olmayan ekran kartı ile sorun yaşayan bir arkadaşa rastlamıştım. Konuyu bulamadım. Yine de buraya yazmak istedim. Belki, bulabilen arkadaşlar olur. Üzerinden bir ayar yaparak görüntü almıştı.

Hocam CPU pin girişlerini tekrar bastırarak kontrol ettim. Ardından çalıştı. Teşekkürler bu arada vakit ayırdığınız için.

Geri
Yukarı