Kurulumsuz Boot programı

ErenizmYT

Centipat
Katılım
1 Kasım 2019
Mesajlar
143
Merhaba arkadaşlar, elimdeki laptopun yönetici şifresini bilmediğim için yardım lazım WinToUSB programının kurulu halde dosyasını bana atabilir misiniz?
 
Katılım
23 Temmuz 2019
Mesajlar
3.959
Makaleler
2
Çözümler
13
Merhaba bu ön yargının sebebi nedir hem ebeveynlerim benim özel hayatıma şifrelerime karışmaz zaten yaşım 15 sizi ne kadar ilgilendirmese de sorumun amacı kendi bilgisayarıma ablamın şirket laptopundan USB hazırlamak için sorduğum. Bu soruyla benim özel hayatımla ilgili karar vermenizde şaşırtıcı iyi forumlar.
Ben sadece benzer süreçler yaşadığım ve şuanki hayatımda gerçekten pişman olduğum için bu yönde kötü bir tecrübe yaşamanı istemedim dostum. Haddimi aşmışım biraz üslubum sert olmuş özür dilerim ama kötü bir niyetim yoktu.

İşyeri laptoplarında etki alanı kısıtlaması olur. Ablanın etki alanına girerken kullandığı şifreyi biliyorsan o şifreyi girmen yeterli olacaktır. Bir diğer yol da flaşı ntfs olarak biçimlendir. ISO dosyasını Windows 8.1 veya 10 kullanıyorsan çift tıklayarak, 7 ve daha eski sürümlerde Winrar ile ayıklayarak içinden çıkan dosyaları ctrl+a kombinasyonu ile hepsini seçerek kopyalayıp flaşa at. Dediğim yöntem format amaçlı bootable USB oluşturacaktır
 
KS
ErenizmYT

ErenizmYT

Centipat
Katılım
1 Kasım 2019
Mesajlar
143
Ben sadece benzer süreçler yaşadığım ve şu anki hayatımda gerçekten pişman olduğum için bu yönde kötü bir tecrübe yaşamanı istemedim dostum. Haddimi aşmışım biraz üslubum sert olmuş özür dilerim ama kötü bir niyetim yoktu.

İş yeri laptoplarında etki alanı kısıtlaması olur. Ablanın etki alanına girerken kullandığı şifreyi biliyorsan o şifreyi girmen yeterli olacaktır. Bir diğer yol da flaşı NTFS olarak biçimlendir. ISO dosyasını Windows 8.1 veya 10 kullanıyorsan çift tıklayarak, 7 ve daha eski sürümlerde WinRAR ile ayıklayarak içinden çıkan dosyaları CTRL+a kombinasyonu ile hepsini seçerek kopyalayıp flaşa at. Dediğim yöntem format amaçlı bootable USB oluşturacaktır.

Problem yok hocam tecrübelerinizi katmanız güzel bir şey teşekkür ederim cevabınız için hayırlı sabahlar.
 

Yeni konular

Yukarı