Kuruluşunuz tarafından yönetilir sorunu

Sayslowman

Decapat
İşletim sistemim: Windows 10.
Arkadaşlar internette bilgisayar hızlandırma adı altında Tweak'ler gördüm. Adamın yaptıklarını yaptım. Ve bazı yerlerde kuruluşunuz tarafından yönetilir diyor. Windows Defender'de böyle sorun yok. Ama örneğin gizlilik ayarlarında en üstteki seçeneği açıp kaptamıyorum. O yazı sorun değil, bilgisayarımda gayet hızlı. Ama örneğin Edge'yi açtığımda kuruluştan falan bahsediyor gıcık kapıyorum. O yazıdanda gıcık kapıyorum. Arkadaşlar format atmak istemiyorum. Lütfen çözüm önerir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
alın arkadaş bu
Ben geri yükleme noktası oluşturmuştum ama sonradan bilgisayara zarar gelmedi deyip silmiştim. Ayarlara bakmadım hiç.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
alın arkadaş bu
Ben geri yükleme noktası oluşturmuştum ama sonradan bilgisayara zarar gelmedi deyip silmiştim. Ayarlara bakmadım hiç.
Adam bazı yerlerde haklı, bazı yerlerde iyi sallamış. Önüne geleni silmiş/kapatmış. Öncelikle buradaki ayarları eski hâline getirin derim ben. Disk temizleme, görev yöneticisi başlangıç sekmesinden programları devre dışı bırakmasında sakınca yok fakat temp gibi prefecht gibi klasörleri silmesinden şüpheleniyorum şahsen. Ya da üçüncü parti uygulamalar ile bazı ayarlar yaptı, bu ikisinden biri benim kanımca sorunun kaynağı.

Bu arada

Bazı ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetilir nedir? (uzmanim.net)

Son düzenleme:
Adam bazı yerlerde haklı, bazı yerlerde iyi sallamış. Önüne geleni silmiş/kapatmış. öncelikle buradaki ayarları eski hâline getirin derim ben. Disk temizleme, görev yöneticisi başlangıç sekmesinden programları devre dışı bırakmasında sakınca yok fakat temp gibi prefecht gibi klasörleri silmesinden şüpheleniyorum şahsen. Ya da üçüncü parti uygulamalar ile bazı ayarlar yaptı, bu ikisinden biri benim kanımca sorunun kaynağı.

Bu arada.

Mesela hangi hizmetleri yeniden açayım belirtirseniz mutlu olurum. Bir de attığınız yerde bana göre şey yok. Hepsine baktım denedim olmadı.
Adam bazı yerlerde haklı, bazı yerlerde iyi sallamış. Önüne geleni silmiş/kapatmış. öncelikle buradaki ayarları eski hâline getirin derim ben. Disk temizleme, görev yöneticisi başlangıç sekmesinden programları devre dışı bırakmasında sakınca yok fakat temp gibi prefecht gibi klasörleri silmesinden şüpheleniyorum şahsen. Ya da üçüncü parti uygulamalar ile bazı ayarlar yaptı, bu ikisinden biri benim kanımca sorunun kaynağı.

Bu arada.

Kardeşim o yazı sıkıntı değil ama bunlar benim bilgimi falan çalmıyor değil mi onu söyle yeter. Çalmıyorlarsa sıkıntı yok.
Dostum yardımların için çok teşekkürler. İlk önce video izledim. Adamda aynı sorunu Defender de yaşıyordu. Sonra adamın yaptıklarını yaptım ve regeditte policies diye biyere geldim. Ne olur nolmaz kayıt defteri yedeği aldım. Ve policiesdeki Microsoft klasörünü sildim. Zaten önemli dosyalar için Windows hata verdi. Diğerlerini sildi. Şimdi istediğim ayarı açıp kapata biliyorum. Tekrardan teşekkürler. Konu çözüldü olarak işaretlenebilir.

Bu arada.

Galiba format atıyorum çünkü çok gıcık kaptım. Bir daha bilgisayar yerinden oynamasa bile script kullanmayacağım.

Son düzenleme:
Ayarları böyle yapmanızı öneririm.

Ekran Görüntüsü (1584).png
Ekran Görüntüsü (1585).png

Ben şu zamana kadar bir sıkıntı yaşamadım çok şükür. Bilgilerin çalınması gibi vs.

Ayrıca burada arkadaş şöyle çözmüş : "Windows tuşu + S > 'Hizmetler' yazın > 'Windows Update' adlı seçeneği bulup çift tıklayın > Başlangıç türünü 'Otomatik' seçip 'Uygula' deyin.

Pek yardımcı olabilmiş sayılmam yine de sağ olun :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı