Kurumuş termal macun nasıl silinir?

Üzerinden çok zaman geçmediyse kuru mendil yeterli. Eğer çok zaman geçmiş ve iyice katılaşmışsa ıslak mendil kullanabilirsin, alkolü altına geçebileceğinden dolayı önermiyorum.
Elektronik yüzey ve macun temizliğinde ıslak mendil kullanılmaz. İçindeki bazı maddeler buharlaşmadığı için yüzeyde kalıyor ve sorunlara neden olabiliyor.

Önermiyorsunuz ama asıl kullanılması gereken hızlı buharlaştığı ve çözücü etkisi olduğu için alkoldür, temizleme işlemlerinde izopropil alkol ve su çözeltisi kullanılır.

Aslında kolonya da kullanılmaz, içinde parfüm var çünkü ama dediğim çözeltiyi hazırlayamazsanız veya alkollü mendil bulamazsanız kullanabileceğiniz en iyi alternatif kolonyadır.

Elektronik yüzey ve macun temizliğinde ıslak mendil kullanılmaz. İçindeki bazı maddeler buharlaşmadığı için yüzeyde kalıyor ve sorunlara neden olabiliyor.

Önermiyorsunuz ama asıl kullanılması gereken hızlı buharlaştığı ve çözücü etkisi olduğu için alkoldür, temizleme işlemlerinde izopropil alkol ve su çözeltisi kullanılır.

Aslında kolonya da kullanılmaz, içinde parfüm var çünkü ama dediğim çözeltiyi hazırlayamazsanız veya alkollü mendil bulamazsanız kullanabileceğiniz en iyi alternatif kolonyadır.
Hocam şimdi peçeteye hafif kolonya döküp yapabilir miyim yani ?
Islak mendil ile silinebilir ben çok kez yaptım. Tabi üstünü kuru mendille durulamak gerekir.
Bu da mamtıklı geldi ama ıslak mendil önermemiş öbür arkadaş.

İşlemcinin anakarta dokunduğu pin kısımlarına suyu falan akmaz ise sorun olmaz.
Islak mendiller saf değil. İçerisindeki suda çözünmüş onlarca madde var ve büyük çoğunluğu buharlaşmıyor. İşlemci yüzeyinde kalırsa ısı aktarımına engel oluşturabilir.

Islak mendiller el temizliği içindir, elektronik temizliği için değil. Elektronik temizliği için mendil arıyorsanız, izopropil alkol çözeltili elektronik ve ekran temizleme mendilleri satılıyor. Onlardan alabilirsiniz.

Islak mendiller saf değil. İçerisindeki suda çözünmüş onlarca madde var ve büyük çoğunluğu buharlaşmıyor. İşlemci yüzeyinde kalırsa ısı aktarımına engel oluşturabilir.

Islak mendiller el temizliği içindir, elektronik temizliği için değil.
Hocam üstünü hemen kuru mendille silince bir şey olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı