Kuryeler neden fazla kazanıyor?

Teurastaja.

Kilopat
YouTube'da birkaç kısa videoya denk geldim. Aylık 4K ile 10K arasında kazançlarının olduğunu söylüyorlar. Tüm gün motorla getir götür yaparak o kadar kazanmaları bana normal gelmedi. İşin zorluklarını biliyorum. Merakımdan soruyorum, kötüleme gibi bir niyetim yok kimseyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube'da birkaç kısa videoya denk geldim. Aylık 4K ile 10K arasında kazançlarının olduğunu söylüyorlar. Tüm gün motorla getir götür yaparak o kadar kazanmaları bana normal gelmedi. İşin zorluklarını biliyorum. Merakımdan soruyorum, kötüleme gibi bir niyetim yok kimseyi.
İnternetten alışveriş çok yaygın ve eleman ihtiyacı var.

4-10.000TL fazla bir para değil. Masrafları ve giderleri, vergileri düştüğümüzde en baba 4500-5000TL para kalıyor ellerine.

Biraz da arz-talep meselesi diyelim buna.

İş zor olduğu için yapan azalıyordur* yapan azaldıkça fiyat artıyordur.

Not: Mesleği yapan kişi sayısının çok olduğunun farkındayım ama mevcut kuryeden daha fazla kişiye ihtiyaç varsa haliyle fiyatlar yükselir.

YouTube'da birkaç kısa videoya denk geldim. Aylık 4K ile 10k arasında kazançlarının olduğunu söylüyorlar. Tüm gün motorla getir götür yaparak o kadar kazanmaları bana normal gelmedi. İşin zorluklarını biliyorum. Merakımdan soruyorum, kötüleme gibi bir niyetim yok kimseyi.

Adamların dinlenme zamanları yok ve belli şeyler senin sahip olursa daha yüksek aliyorsun.
Izinleride kısıtlı.
Bildiğim kadariyla motor ve benzin parasi senden olursa maaş daha fazla oluyor ama yanlış olabilir.

Getir gibi yerler aylık 7000-8000TL maaş veriyorlar. Bugün asansörden çıkarken kuryeyle birlikte çıktım bir yere kadar. Adam baştan aşağı sırılsıklam. İstanbul gibi bir yerde kuryeler için bence 8K maaş ideal.

Yeni konular

Geri
Yukarı