Kuş dışkısı nasıl temizlenebilir?

Bos bos yorumlar yapanlari goruyorum. Gecmiste cok muhabbet kusu besledim. O bolgesinde diski olmasi demek kusun ishal olduguna isaret eder. Kus kendisini zamanla temizler fakat ishal surekli oldugu icin orasi hep pis kalir. Normalde tertemiz gozukmesi gereklidir. Arkadasin kusu hasta ve tedavi etmesi gerekli.

Ne yani şu an kuşum hasta mı? Hayır gayet de sağlıklı ve o bölgesinde ara sıra (ayda 1) pislenme oluyor. Ama dışkısı tamamen kalmıyor sadece leke şeklinde kalıyor.
Arada bir hasta oldugu zaman olur. Muhabbet kuslari soguk gordugunde veya dengesiz beslendiginde hemen hasta olurlar. Iyice arastirin. Benim kuslarima bebek gibi bakiyordum asla pislik yoktu orada. Ishal oldugu zamanlar ballı su veriyordum ve haslanmis yumurta koyuyordum kafese yiyordu iyilesiyordu. Cok uzun yasamisti. Cok saglikliydi.

Bır veterinere götürün hasta olabilir.

Sabun kullanmadan su ve sabun niyetine sirke kullanabilirsiniz güvenin bana ben de kuş sahibiyim.

Ne yani şu an kuşum hasta mı? Hayır gayet de sağlıklı ve o bölgesinde ara sıra (ayda 1) pislenme oluyor. Ama dışkısı tamamen kalmıyor sadece leke şeklinde kalıyor.
Beslenmeyle de ilgili olabilir arada yeşillik veriyorsanız yeşillik yedikten sonra geçici bir ishal olabilir.

Anladığım kadarıyla çok bilgi sahibi değilsiniz, daha fazla bilgi edinmek için kafeskuslari.com forumu arada takip etmenizi öneririm.

Beslenmeyle de ilgili olabilir arada yeşillik veriyorsanız yeşillik yedikten sonra geçici bir ishal olabilir.

Anladığım kadarıyla çok bilgi sahibi değilsiniz, daha fazla bilgi edinmek için kafeskuslari.com forumu arada takip etmenizi öneririm.

Şu ana kadar kuşumda hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım sadece 1 kere yıkarken fark ettim onda da yıkadım ve geçti.

Şu ana kadar kuşumda hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım sadece 1 kere yıkarken fark ettim onda da yıkadım ve geçti.
Bu arada kusu yikayamazsin onu strese sokarsin. Kendi kendine yikanmasi gerek. Su dolu bir kap koyuyordum masaya kendisi gelir yikanirdi cani isterse.

Yeni konular

Geri
Yukarı