Kuşların kuş altlığını yemesi sorun yaratır mı?

Efe684

Hectopat
Kuşumun kafesi için kuş altlığı almayı düşünüyorum fakat bunları tellerin altından uzanarak yiyorlar. Bunu engellemeye çalışacağım fakat bunları yeseler bir problem olur mu? Taş gibi bir şey elle bile kırılmıyor ve ne almalıyım sizce? Çam peleti, mısır koçanı vs. şeyler var ikisini de kullandım. Renkleri değişik, hangisi daha iyi bunlardan?

Master cips talaşı veya mısır granülü kullanabilirsin.
Mısır granülünü yiyemezler herhalde Master cips çam talaşıda doğaldır.
Master cipsin içeriği (internetten baktım)

Master Cips doğaldır. Herhangi bir malzemenin atığı değildir. Endüstriyel bıçaklarla parçalanan ve endüstriyel fırından geçirilen Çam ağacının tamamından üretilmektedir.

*Master Cips kafesinizin, salmanızın veya yuvalarınızın hemen tabana indiğini ve ağaç parçalarını gagalarına alıp çiğnemeye/kemirmeye başladığını göreceksiniz.

*Çiğnemesi sonucunda ağzı temizleme, bakterileri arındırma işlevi görmektedir.

*Solunumu rahatlatır. Solunum yollarını açar. Akciğer iltihaplanmasını önler.

*Hazımsızlık problemine karşı etkilidir.

*Reçinenin bilinen bir zararı yoktur.

*Master Cips yuvalıkta kolay kolay kaymaz, hareket etmez. Bu özelliği sayesinde kuş yumurtayı daha sağlıklı bir şekilde çevirir.

*Master Cips yuvalıkta yumuşacık yapısı ile yumurtayı korur.

*Master Cips yuvalıkta kaymayan ve parçalarının birbirine tutunan yapısı ile 2-3 günlük olan yavruların bile tutunabileceği MİNİK TÜNEKLERE sahiptir. Et yavruların ayak gelişimlerini destekler ve Ayrık/Çarpık bacak sıkıntılarının önüne geçmesini sağlar.

*Master Cips Reçine kokusunu buram buram hissedeceğiniz çam ağalarından üretilmektedir. Reçine ağaçta yaralanmış olan bölgeyi patojenler ve böceklere karşı koruyan bir settir. Bu sebepten dolayı bit oluşmaz/barındırmaz.

Master cips talaşı veya mısır granülü kullanabilirsin.
Mısır granülünü yiyemezler herhalde Master cips çam talaşıda doğaldır.
Master cipsin içeriği (internetten baktım)

Master cips doğaldır. Herhangi bir malzemenin atığı değildir. Endüstriyel bıçaklarla parçalanan ve endüstriyel fırından geçirilen çam ağacının tamamından üretilmektedir.

*Master cips kafesinizin, salmanızın veya yuvalarınızın hemen tabana indiğini ve ağaç parçalarını gagalarına alıp çiğnemeye/kemirmeye başladığını göreceksiniz.

*Çiğnemesi sonucunda ağzı temizleme, bakterileri arındırma işlevi görmektedir.

*Solunumu rahatlatır. Solunum yollarını açar. Akciğer iltihaplanmasını önler.

*Hazımsızlık problemine karşı etkilidir.

*Reçinenin bilinen bir zararı yoktur.

*Master cips yuvalıkta kolay kolay kaymaz, hareket etmez. Bu özelliği sayesinde kuş yumurtayı daha sağlıklı bir şekilde çevirir.

*Master cips yuvalıkta yumuşacık yapısı ile yumurtayı korur.

*Master cips yuvalıkta kaymayan ve parçalarının birbirine tutunan yapısı ile 2-3 günlük olan yavruların bile tutunabileceği minik tüneklere sahiptir. Et yavruların ayak gelişimlerini destekler ve Ayrık/Çarpık bacak sıkıntılarının önüne geçmesini sağlar.

*Master cips reçine kokusunu buram buram hissedeceğiniz çam ağalarından üretilmektedir. Reçine ağaçta yaralanmış olan bölgeyi patojenler ve böceklere karşı koruyan bir settir. Bu sebepten dolayı bit oluşmaz/barındırmaz.

Master cips satan yer çok göremedim onun yerine çam paleti mi daha iyi mısır koçanı mı?

Geri
Yukarı