Kuş kafesini 2 hafta temizlememek sorun yaratır mı?

Kafes konusunda bir tecrübem yok ama suluk ve yemlik temizlemelisin bit tehlikesine karşı. Nasıl kuşu bit ilacıyla ilaçlıyorsan suluk ve yemliği de ilaçlayıp yıkaman iyi olur, ben kafesi de ilaçlıyordum ama dediğim gibi kafes konusunda bir tecrübem yok.

Yemlik ve suluğu temizlemezsen çok daha kolay hasta olabilir. Ben haftada 1 kez temizliyorum. Kafesin kendisini de sıcak suyla temizliyorum, sonra kuruluyorum.

Hocam kafesin 2 hafta boyunca temizlenmemesi bir sorun yaratmaz lakin çok acil bir şey olmadığı sürece temizliği ne kadar düzenli yaparsanız kuşunuz o kadar sağlıklı olur. Yem kabını arada bir temizleseniz, su kabınıda her suyunu değiştirdiğnizde süngerle veya elinizle ovalayıp temizleseniz yeterli olur bence.

Sıkıntı olur mu hocam ? Kuruma falan ?
Yarın elma sirkesi ile temizlicem. Ben temizledigim zaman elma sirkesi ile temizlerim.
Suluk zaten yosun tutuyor o sana kalmış, ben fırça ile girişiyorum, banyoluğa da porçöz yaptık en son. Yosun tuttukça yapıyoruz denebilir. Ancak kaka temizliğini haftada iki kez yapıyorum çünkü kafesin altında kuş dibe inmesin diye konan demir parçadan yok.

Suluk zaten yosun tutuyor o sana kalmış, ben fırça ile girişiyorum, banyoluğa da porçöz yaptık en son. Yosun tuttukça yapıyoruz denebilir. Ancak kaka temizliğini haftada iki kez yapıyorum çünkü kafesin altında kuş dibe inmesin diye konan demir parçadan yok.
Ben de o şeyden var hocam ama geç kalmamışındir değil mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı