Kuşum hasta mı?

Değildir, kuşa yemek yedirin su içirin suyuna sirke katın 2 damla sonra sıcak tutun kafesin temizleyin yeterli olacaktır iyileşir.
@Webcam kullanan insan kulu başka kafese koyun varsa.
Kafesi daha sabah temizledik ve temiz kafese koyduk, kuşun olduğu kafes diğer kuşların olduğu kafesten ayrı. Su içirmeyi denedik, hemen hemen iç içmedi. Ama 2-3 kez içti. Yemek yedirdik elimizle. Suyuna sirke de damlatalım.

Konuyu görünce duygulandım bugün 2 yıllık kuşum öldü kuşlarınıza çok dikkat edin.

Dosya Ekleri

• IMG-20220126-WA0007.jpeg
    IMG-20220126-WA0007.jpeg
    93,6 KB · Görüntüleme: 36
Konuyu görünce duygulandım bugün 2 yıllık kuşum öldü kuşlarınıza çok dikkat edin.

Sabah göreceğim gerçekten hayvan sahiplenmenin en kötü yanıda bu galiba çoğu kişi ölse bu kadar uzulmem.
Çok geçmiş olsun hocam benim de geçen mavi 2,5
yıllık kuşum öldü çok acı duygu.

Evet tüm gündür ağlıyorum, kuşun eşi kuşu uyandırmaya çalışıyordu kuşlar bile kendi aralarında duygulanıyor...

Vitamin ve mineral eksikliğinden olabilir. Kuşların yemlerinde vitamin ve mineral az olduğundan muhakkak takviye edici gıdalar ve ilaçlar vermek gerekir. Ben kuslarıma haftada 2 defa suluklarına 5-6 damla eczanelerde satılan polivit vitamin damlatıyorum. 2 hafta da 1 de haşlanmış yumurta içine havuç, elma rendeleyip veriyorum. Kondisyonlarını bu şekil koruyorlar. Mineral içinse gaga taşı muhakkak olmalı.

Geri
Yukarı