Kuşum konuşmuyor ve sürekli uyuyor

Merhabalar,
Tatile gittiğim için 9 günlüğüne kuşumu kuzenimgile bıraktım. Geldiğimde kuşum eskiden sürekli konuşmasına rağmen konuşmuyordu ve sürekli uyuyor. Kafesini açtığımda tepki vermiyor ve dışarı çıkmak istemiyor. Kuzenimgilde bir kedi ve kuş var o kuşu özlüyor olabilir mi veya orada ki kedi kuş kafesin içindeyken kafesi yere düşürmüş. Sizce ne yapmalıym?
Belki de hocam orada başka bir kuşa aşık olmuştur sonrada ayrılınca efkarlanmıştır kendi haline bırakın(!)

1- Sana küsmüş. Kuşu alabiliyorsan omzuna alıp elinle dal darı (tavsiyemdir),sarımsak sapı,dereotu,havuç vb ile besle. Gününün aralıksız yarımşar saatlik periyotlarda 1 saatini ona ayır. Besle,konuş,yanına ayna koy o aynaya kur yaparken sen de onunla konuş
2- Kedi olayı ile net depresyona girmiş. Birkaç güne düzelir. Ama beslenmesi yerinde olmalı. Yemeden içmeden kesilmemeli

1- Sana küsmüş. Kuşu alabiliyorsan omzuna alıp elinle dal darı (tavsiyemdir),sarımsak sapı,dereotu,havuç vb ile besle. Gününün aralıksız yarımşar saatlik periyotlarda 1 saatini ona ayır. Besle,konuş,yanına ayna koy o aynaya kur yaparken sen de onunla konuş
2- Kedi olayı ile net depresyona girmiş. Birkaç güne düzelir. Ama beslenmesi yerinde olmalı. Yemeden içmeden kesilmemeli
İlk kısımda dediğin şeyleri yapmayı denemiştim hepsini kolayca yapıyorum ama kuşu aldığımdan beri kuş sesiyle ve kuş görüntüsüyle ilgilenmiyor.

İlk kısımda dediğin şeyleri yapmayı denemiştim hepsini kolayca yapıyorum ama kuşu aldığımdan beri kuş sesiyle ve kuş görüntüsüyle ilgilenmiyor.
Ayna karşısında kendi kendine kur yapıyor benimki de sadece. Ayna dene derim 😅

Geri
Yukarı