Kuşum ölecek mi?

GTX 1080

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhaba,

Kuşum haftalardır böyle. Hep iyileşmeye başlıyor ancak sonra daha da kötü hastalanıyor. Sanırım ölecek 🙁
Uzun zamandır benimle. Ağır derecede ishal. Elma sirkesi koyduk suyuna asla fayda etmedi. Vitamin aldık 1 haftadır kullanıyoruz hiçbir faydası olmadı. Ne yapmalıyım?

Merhaba,

Kuşum haftalardır böyle. Hep iyileşmeye başlıyor ancak sonra daha da kötü hastalanıyor. Sanırım ölecek 🙁
Uzun zamandır benimle. Ağır derecede ishal. Elma sirkesi koyduk suyuna asla fayda etmedi. Vitamin aldık 1 haftadır kullanıyoruz hiçbir faydası olmadı. Ne yapmalıyım?

Veterinere götürdün mü?

Merhaba,

Veterinere götürdün mü? Götürdüysen başka vete de götür. Gerekli ilaçları besinleri vs ver. Gerisi kuşun gücüne kalmış.

Kanatlı veterinerine götür, orada gerekli ilaçlar yazıldıktan sonra tedavisine başla ve evde ek olarak doğal besin olması amacıyla haşlanmış patates yedir ishale iyi gelir. Haftalardır böyleyse ve yakın zamanda ölürse ishalden değil ihmalden ölmüş olacak ne yazık ki. Geçmiş olsun.

Veterinere götürdün mü? Götürdüysen başka vete de götür. Gerekli ilaçları besinleri vs ver. Gerisi kuşun gücüne kalmış.
Veterinere götürmedim ancak birden fazla baya deneyimli bir kaç kuşçuya sordum. Hassas hayvanlar, tek bir iğneye bile ölüyorlar bu yüzden pek bir şey yapılamaz dedi.

Merhaba,

Videoları izledim, ne güzel bir kuşunuz var. 😍 Allah sağlıklı uzun ömürler nasip etsin inşallah. 🙏

Merhaba,

Kuşlar için uzmanlaşmış veterinerler var. Şehrinde varsa oraya götür. Suyuna sirke falan koyma, kuşların sindirim sistemi farklı zaten hasta iyice kötüleşebilir.

Veterinere götürmedim ancak birden fazla bayağı deneyimli birkaç kuşçuya sordum. Hassas hayvanlar, tek bir iğneye bile ölüyorlar bu yüzden pek bir şey yapılamaz dedi.

Kuşçuların çoğu hayvan sağlığını bilmez, saçma sapan tarifler verir. İşin okulunu okumuş bir veteriner hekime danışmak varken yapma böyle şeyler.

Doktor varken, hacı hoca tayfasına gitmek gibi senin yaptığın.

Hayvanın canı söz konusu hocam. 2 tane kuşçunun sözüne bakarak hayvanın ölmesini beklemek günahtır. Etrafınızda veteriner varsa acilen danışmalısın.
Böyle diyorsanız yarın ilk işlerimden biri hocam.

Videoları izledim, ne güzel bir kuşunuz var. 😍 Allah sağlıklı uzun ömürler nasip etsin inşallah. 🙏
Hiç bir kuş yerini tutamaz benim için.
Zamanında ilgilenmeyi bırakmıştım unutuyordum bile kuşu. Değerini çok sonradan öğrendim ve pişmanım.

Yeni konular

Geri
Yukarı