Çözüldü Kutu açılırsa iade yapılamıyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Kutu açıldığı için iade edilemeyeceğini söylüyor mağaza.(Çiçeksepeti hoparlör)
Kutu açıldığı için hijyenden dolayı tekrar satılamayacağı için iadeyi kabul etmediklerini söylüyorlar.

Benim bir hakkım bir şeyyim var mı? İade etmemin bir yolu var mı?

Not: Eskiden ürünler iade etmiştim. Sadece birinde faturayı kutuya koymadığım için geri gelmişti sonra faturya koyup yolladığımda kabul olmuştu. İlk defa sorun yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kutu açılsa bile ürüne zarar verilmediği sürece cayma hakkını kullanıp ürünü iade edebiliyoruz. (Not:Yıllarıdr n11 de bolca iade yaptım ama başka firmalarda denediğimde ilk defa sorun yaşadım.)
Not:175 Tüketici haklarını arayıp sordum.
14 gün içinde iade hakkınız var. Hoparlör nasıl bir hijyen ürünü çok anlamadım ama neyse. Yasal süre dolmadıysa ve kullanıcı kaynaklı bir hata yoksa iade edebilirsiniz.

14 gün içinde iade hakkınız var. Hoparlör nasıl bir hijyen ürünü çok anlamadım ama neyse. Yasal süre dolmadıysa ve kullanıcı kaynaklı bir hata yoksa iade edebilirsiniz.
Geldikten birkaç gün sonra yolladım. Kutusunu açtığım için sanırım hijyen sorunu var diyorlar. Yasal olarak iade edebilir miyim?

Direkt böyle diyorlar.

Yetkili14.10.2021 15:36 Merhabalar,
Ürün koruyucu paketi açılmıştır. İadeye gönderilen ürün hijyen kuralları gereğince iade koşullarına uygun değildir. Bu tür ürünlerin açılması ve kullanılması durumunda ürün orjinalliği bozulduğu ve ürün tekrar satılamayacağı için iade reddedilmiştir.
Yetkili14.10.2021 15:37
ürünün çalışmasıyla ilgili bir sorun yaşıyorsa ilk olarak servis desteği alması gereklidir. Servisten alacağı iade/değişim raporu ile birlikte ürün iadesi yapılmalı.Saygılarımızla

Ne alaka kutuyu açmadan nasıl alacaksın saçmalamışlar seni susturup sende kalmasını çalışıyorlar sert ol sert davran hakkını ara ne deseler vazgeçme kullanıcı hatası olmadığı sürece istersen mh beğenmedim de 14 gün içerisinde iade edebiliyorsun.

Kutu açılsa bile ürüne zarar verilmediği sürece cayma hakkını kullanıp ürünü iade edebiliyoruz. (Not:Yıllarıdr n11 de bolca iade yaptım ama başka firmalarda denediğimde ilk defa sorun yaşadım.)
Not:175 Tüketici haklarını arayıp sordum.

Çözüm

Geri
Yukarı