Kutulu PS4 Oyunu Almak

Alike07

Kilopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Taraftar - Holigan - Armaya sevdalı
Merhaba arkadaşlar, yarın PS4 Pro alacağım aklımda birkaç soru var.
Oyunları spot olarak sağdan soldan alacağım kutulu şekilde fakat bu kutuların içlerinde bir kod bulunuyor mu etkinleştirmek için? Yani alıp takıp oynayabilir miyim?

Bir de aklımdaki tek oyun şu anda The Last of Us. Başka PS4 özel oyunu tavsiye edebilirseniz harika olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diski takıp yükleme yaptıktan sonra oynayabilirsiniz. Güncellemesi varsa onu da beklemeniz gerekir. Exclusive oyunlardan Horizon: Zero Dawn, Uncharted 4, Bloodborne ve Infamous: Second Son gibi oyunlara bakabilirsin.

PS Store da sık sık indirimler oluyor bunlardan birinde dijital oyun almak daha mantıklı. Birde PS 4 Pro alacağına direk Slim almak daha mantıklı eğer 4K bir TV bulunmuyorsa evinde. Çünkü PS5 en fazla 2 sene içinde çıkacak bunun Pro modeline vereceğin parayı PS5 için kenara ayırman daha mantıklı olur. Eğer evinde 4K bir TV varsa ve 4K oyun oynamak istiyorsan sen bilirsin tabii ki.

Kesinlikle kutulu oyunu önermiyorum. Bende ps4 alırken yanında 3 tane kutulu oyun aldım. Biri Uncharted 4 biri driveclub Uncharted 4'e 120 TL para verdim. İndirimler de 60 Tl'ye kadar düşüyor. Driveclub oyununu da 90 TL'ye almıştım. 30 Tl'ye düşünce hata ettiğimi anladım. PS4 alıcaksan sana önerim indirimlerden oyun almandır. PS Store GabeN gibi cimri değil. GabeN'ın yaz indirimi diye seni kandırdığını keyfi indirimlerle yaparlar. Ne zamandı hatırlamıyorum. Ama GTA V sanırım 60 TL'ye kadar düşmüştü(Kutulu alınca 180 TL).
Assasin's Creed Origins çıktıktan hemen 1 ay sonra %55 indirime girmişti. Yeni çıkmış bir oyun için çok iyi şuan kutulu fiyatı 269 TL sanırım 120 Tl'ye düştüğünde keşke alsaydım.(Steamde 170 TL'ydi üstelik Ps4'de crack olmamasına rağmen bu fiyatlar PS Store'un kullanıcı dostu olduğunu gösterir.

Ayrıca bir ufak ipucu
PS plus'da indirime giriyor. Çekinmeden 1 Yıllık al en hesaplısı bu şekilde olur.

PlayStation'da ucuz oyun oynamak istiyorsan 2 önemli nokta var. İlki oyunları indirimde alacaksın, ikincisi kendine PlayStation kardeşliği yapabileceğin güvenilir bir arkadaş bulacaksın. PS kardeşliği yaparak oyunları ortaklaşa yarı yarıya alabilirsiniz, mesela ben Battlefield 1 indirimdeyken 104 liraydı ortağımla birlikte aldık adam başı 52 Lira verdik ikimizin PS4'de de oynanabiliyor.

Hikaye oyunlarını kutulu alıp geri satacaksın veya takaslayacaksın. PES veya GTA 5 gibi oyunlar digital indirimden alabilirsin. Onun haricinde 15-20₺'ye düşen oyunları digital alıp keyfine bakacaksın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hikaye oyunlarını kutulu alıp geri satacaksın veya takaslayacaksın. Pes veya Gta5 gibi oyunlar digital indirimden alabilirsi. Onun haricinde 15-20₺ ye düşen oyunları digital alıp keyfine bakacaksın.
Ben tam tersi olarak düşünüyorum. Hikayeli oyunları da satabilirsin tabi ama her sene çıkan PES FIFA NBA gibi oyunları kutulu alıp öteki sene bir üstüyle takas etmek daha mantıklı geliyor. GTA V, THE LAST OF US, UNTİL DAWN gibi oyunları storedan indirim zamanları çok ucuza alıp ps inde tutmak çok daha mantıklı. Bitirirsin mesela oyunu, birkaç ay sonra dlc çıkar ve oyun sende olduğu için sadece dlc yi alarak devam edebilirsin. Bence böylesi çok daha mantıklı. Ayrıca GTA V gibi bir oyunu kutulu almak çok saçma çünkü aşırı pahalı ve online'ı deniz derya bir oyun. İstediğin kadar oyna. Ben yılbaşı indirimlerinde PS4 PRO aldım, 2. kol hediyesiyle beraber ve D&R'dan aldım, FIFA 17 100 TL'ydi ve 200 lira üzeri alışverişlerde 50 TL indirim çeki hediyeydi. Ben de rica ettim oradakilerden bedavaya verebilir misiniz diye. Sonuçta 1900 tl'lik ürün alacaksın. Onlar da kırmadılar beni verdiler oyunu. Geri kalan oyunları da GTA V (89TL) Until Dawn(52TL) ve Driveclub(45TL) ye aldım. Bu şekilde aşırı kar edersin. Bir de PS4 PRO'yu 4K TV'in varsa al. Yoksa çok da önemli değil. En fazla daha iyi kalitede oynarsın oyunları o kadar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı